Дитячий хоспіс хочуть відкрити в Рівненській області. Заклад, де опікувалися б невиліковно хворими маленькими пацієнтами, втамовували їх біль та підтримували їх рідних, наразі необхідний, переконують ініціатори його створення.

Адже щороку на Рівненщині так званої паліативної допомоги потребує 200 дітей. Це дані ВООЗ. І мова йде не лише про онкохворих. Це, зокрема, й діти із ВІЛ/СНІД, і ті, хто страждає на невиліковні генетичні захворювання.

– Насправді тих, хто зітнувся зі смертельним захворюванням, гуманне суспільство не може кидати напризволяще. Їм потрібно забезпечити достойну якість життя упродовж часу, відміряного їм Богом. Це дуже важливо і для хворих, і для їх рідних, – пояснює керівник ГО «Кримська діаспора Рівненщини» Ельвіра Шиліна, яка працює над втіленням проекту зі створення дитячого хоспісу. – Бувають дуже болючі випадки, коли лікарі кажуть, що вже не можуть допомогти онкохворій дитині, бо медицина в даній ситуації безсила. А, наприклад, у цій же палаті знаходяться пацієнти, які, на відміну від дитини з невтішним прогнозом, мають шанс видужати. Така ситуація є складною як для одних, так і для інших. Натомість трапляється, що відділення переповнене. І невиліковно хвору дитину, яку лікарі врятувати не можуть, просять забрати додому. Увесь жах ситуації падає на плечі батьків. І вони не знають, як тут діяти і куди звертатися за допомогою, хто міг би їх навчити, як поводитися з дитиною в цій ситуації, як її обслуговувати. Зазвичай рідні не орієнтуються і в можливих пільгах. Наше завдання – створити службу, яка допомагала б у таких випадках. В усьому світі це є, і в нас повинно бути.

Загалом в Україні наразі діє всього два дитячі хоспіси – в Івано-Франківську та в Харкові. Вони функціонують на базі дитячих будинків. Тим часом на Рівненщині також хотіли б наслідувати таку практику.

Ініціатори кажуть, що планують створити невелике хоспісне відділення для дітей, а ще виїзну мультидисциплінарну бригаду. Окрім медичного працівника, там має бути психолог, а також соціальний працівник.