Новомалинському навчально-виховному комплексу присвоять ім’я Томаша Оскара Сосновського, скульптора з Рівненщини, якого знають у всьому світі.
Ініціатори перейменування — Польсько-український культурно-просвітницький центр ім. Томаша Оскара Сосновського та Державний історико-культурний заповідник Острога, в якому зберігають шедеври митця.
У школі Новомалина також планують створити музейну кімнату скульптору, адже він народився у цьому селі. Як зазначають історики, по лінії бабусі, княжній Четвертинській, Томаш Оскар Сосновський був нащадком Володимира Великого.
— Минулого жовтня виповнилося 205 років відтоді, як у старовинному волинському замку Новомалина з’явився на світ один з найвідоміших уродженців Рівненщини, — зазначив заступник директора з наукової роботи історико-культурного заповідника Острога Микола Манько для прес-служби Рівненської облради. — До слова, новомалинська православна церква була збудована за кошти цього визначного скульптора.
Довідка: Томаш Оскар Сосновський — представник академізму, більшість його скульптур — на релігійну тематику. Христос, Мадонна та християнські святі стали для нього втіленням найсвітліших і найчистіших прагнень людства.
У 1850—1860 рр. скульптор виконує свої найкращі роботи: три рельєфи Божої Матері з дитиною, скульптури «Мадонна з немовлям», «Материнство Марії», «Мадонна непорочного зачаття», «ЕССЕ НОМО», «Христос на смертному одрі», «Пієта».
Жоден скульптор-класицист XIX ст., зазначають мистецтвознавці, не створив стільки бездоганно досконалих художніх робіт, пов’язаних з образами Богоматері та Христа. Саме вони є найбільшим внеском митця в скарбницю світового мистецтва.
Томаш Оскар Сосновський був почесним доктором 24 художніх академій світу. Помер скульптор, який був також відомий своєю благодійністю, у Римі на 75 році життя. Його могила — на кладовищі «Кампо Верано».
Джерело: Рівне вечірнє