На Рівненщині, що затиснута між двома атомними електростанціями, вкотре заговорили про альтернативні види енергетики. Цього разу йдеться уже не лише про гідроелектростанції, а й вітряні. Кілька вітрогенераторів польські інвестори хочуть встановити у Дубні та Вараші, а на Острожчині українська фірма планує запустити мікро-ГЕС.
На початку лютого поляки приїздили у Дубно. За словами дубенського міського голови Василя Антонюка, інвестори, з якими домовляються, мають вітряки наразі лише у Польщі, проте зацікавлені генерувати електроенергію і продавати її за зеленим тарифом і в українську енергосистему. Дубно — перше місто, до якого звернулися. Якщо проект там запустять, встановлять вітрогенератори і у Вараші, де, нагадаємо, працює Рівненська АЕС.
Три вітряки у Дубні планують поставити на Шибиній горі, що неподалік траси Київ-Чоп і яка є найвищою точкою міста.
— Для таких вітрогенераторів вистачає вітру від 4 м / с, — зазначив Василь Антонюк. — ВЕС уже є на Львівщині та Хмельниччині. І раніше інвестори цим цікавилися, але тепер з’явилася можливість розвивати такі проекти. Наразі ми ще на етапі переговорів. Місто отримає від встановлення вітряків додаткові надходження у бюджет, а держава — альтернативну енергію.
Як розповіли чиновники, цікавиться Рівненщиною також підприємство з Києва «Енерджі Вотер», яке хоче збудувати мікро-ГЕС на річці Збитенка у селі Межиріч Острозького району.
— Ця ГЕС зможе виробляти 60 кВт / год, але поки що все на стадії проекту, — розповідає заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. — Наразі в області працюють дві міні-ГЕС — у Хрінниках Демидівського району та у Млинові. Плани приватних інвесторів звести ГЕС на Случі у Березнівському районі наразі заморожено.
Щодо вітряних електростанцій, то на Рівненщині вони не надто вигідні. Область у нас маловітряна і потужні вітряки тут поставити неможливо. Хіба такі, які, умовно, зможуть забезпечувати електроенергією один будинок.
Джерело: Рівне вечірнє