600 тон побутових відходів у місяць просить міський голова Львова Андрій Садовий захоронювати на рівненському сміттєзвалищі львівське сміття впродовж 20 місяців.

Відповідний лист він надіслав на ім’я мера Рівного Володимира Хомка. Зазначає, що Львів готовий платити 300 гривень за захоронення тони сміття на рівненському полігоні.

Нагадаємо, наразі рівненське сміттєзвалище заповнене на 95,8% і експерти б’ють на сполох – захоронювати на місцевому звалищі ще чуже сміття ні в якому разі не можна. Інакше кажуть, наслідки можуть бути подібними до львівських.

На це заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук зазначив, що наразі рівненський полігон не в тому стані, щоб ще приймати львівське сміття.

– Нам самим треба думати, де шукати місце під новий полігон і тому приймати сміття зі Львову неможливо. Якщо на Рівненщині є полігони, які заповнені на 10-20% – будь ласка, хай їх керівники приймають, але не наш і без того заповнений полігон, – додав він.

Епідеміологи ж наголошують, що у 2018 році виходить останній термін поновлення паспорту полігону. Тому через рік постане питання, куди дівати рівненське сміття.

На це депутат міськради та голова тимчасової комісії Святослав Євтушенко додав, що варто тоді думати, яким чином запустити на повну потужність сміттєпереробний завод, аби й своє сміття переробляти і приймати тоді якусь частину на переробку зі Львова.

Наразі засідання комісії триває. Активісти ж обіцяють смітники тим депутатам, які відстоюють інтереси Садового. І нагадують, що Рівне не смітник. Також обіцяють блокувати дорогу на кордоні Рівненської і Львівської областей, заявила активістка Любов Українчук.