Не приймати жодного стороннього сміття на рівненський полігон побутових відходів, незалежно від кого поступатимуть такі прохання – рекомендують члени тимчасової спеціальної депутатської комісії міському голові Володимиру Хомку.

Нагадаємо, нещодавно надійшло звернення від народного депутата України Юрія Вознюка з проханням прийняти на захоронення на рівненський полігон побутових відходів сміття, яке несанкціоновано викинули в непрацюючий кар’єр поблизу дитячого табору “Агатівка”.

Зважаючи на те, що скоро у табір з’їдуться на відпочинок діти з Рівненської області, депутати зібралися на засідання комісії, аби вирішити, що робити з викинутим там сміттям. Втім, як писав раніше портал “КРАПКА”, більшість із присутніх були одностайні – львівському сміттю, незалежно від того, де його викинули, на рівненському звалищі не місце. Аргументували це тим, що рівненським чиновникам вже самим час починати задумуватися куди дівати місцеві відходи. Адже нині сміттєвий полігон заповнений на 95,8% і в кращому випадку протягне ще до 3 років.

Відтак міському голові рекомендували порадити нардепу знайти інший полігон на території області, який зміг би прийняти викинуте біля дитячого табору сміття.

Зокрема, відповідь на звернення нардепа надали наступну:

Розглянувши ваше звернення щодо ситуації, яка склалася на території Бугринської об’єднаної територіальної громади Гощанського району, коли несанкціоновано викинули сміття в непрацюючий кар’єр поблизу дитячого табору “Агатівка”, і ваше прохання прийняти зазначені відходи на рівненський полігон, повідомляємо наступне:

1. Зважаючи на стан, заповненість, період експлуатації Рівненського полігону твердих побутових відходів, вважаємо неможливим дозволити прийняти на захоронення сміття із м. Львів, у тому числі й зазначене вами, на цей полігон. Адже він експлуатується із 1959 року. Щодня на ньому захоронюється сміття із Рівного, і станом на зараз він заповнений на 95,8%. Відтак якщо на рівненський полігон дозволити завозити ще сторонні відходи, то це може призвести до непоправних наслідків і повторення львівської трагедії у нас.

2. Разом із тим повідомляємо, що на території Рівненської області є низка діючих полігонів твердих побутових відходів, заповненість яких значно менша, ніж рівненського сміттєзвалища. Тому ви, як народний депутат України, можете звернутися до управління екології Рівненської обласної ради з проханням надати інформації про такі полігони та адресувати своє звернення щодо прийому на захоронення відходів, які викинули в Гощанському районі, до керівництва населених пунктів, де розміщені такі полігони.

Ще раз наголошуємо, що ми, так само, як і ви, зацікавлені в тому, щоб ліси, узбіччя та інші території Рівненської області не засмічувалися львівським сміттям. Але разом із тим, як представники територіальної громади м. Рівне, перш за все маємо дбати про безпеку рівнян. Відтак, дбаючи про екологію Рівного, здоров’я місцевих мешканців, ми змушені враховувати можливі ризики та пропонувати альтернативу захороненню будь-яких сторонніх відходів на рівненському полігоні. Надіємося на ваше розуміння.

Також депутати вирішили дотримуватися такої ж позиції щодо подібних звернень і відмовляти всім, хто захоче завозити львівське сміття на рівненський полігон під будь-яким приводом.