У період жнивної компанії особливого значення набуває питання дотримання протипожежного режиму в місцях збирання, зберігання та переробки цьогорічного врожаю.
Загрозу створюють спекотна погода, сухі хліба, хлібозбиральна техніка, яка може перебувати у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
Так, землероби, комбайнери, трактористи та інші працівники повинні пройти протипожежний інструктаж. Техніка, яка задіяна під час збирання врожаю, має бути справною та укомплектованою первинними засобами пожежогасіння, заземлювальними металевими ланцюгами.
Хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше ніж 4 метра завширшки. На хлібних масивах площею більше 25 гектарів під час жнив, на випадок пожежі, має бути напоготові трактор з плугом.
В головному управлінні ДСНС у Рівненській області нагадують, що застосовувати відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу них, а також на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поблизу стогів соломи й сіна категорично забороняється.
Дорослі повинні нагадати дітям правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь.
Керівникам агропідприємств необхідно вжити заходів щодо недопущення випалювання стерні та післяжнивних залишків, яке може призвести як до займання ще нескошених полів, так і розташованих поруч лісових масивів.
У разі загоряння на полях, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101».