Етно-рок-Діва з Рівненського Полісся або Голос із бурштинових копалень. Голос, який проникає одразу в серце! Це про Ірину Баковецьку, письменницю, яка співає власні вірші у авторському неповторному жанрі.
Днями відбулася презентація її першого аудіоальбому “Етно-вірші”. Це стало можливим завдяки інституційній підтримці Українського культурного фонду.
Ірина Баковецька зазначає, що дуже рада, що завдяки Українському культурному фонду здійснилася одна з моїх найзаповітніших мрій.
– Нині митці через відсутність фінансової підтримки мають невелику можливість продукувати свою творчість. Мені пощастило, що мою ідею і мрію підтримав УКФ і що сьогодні я мою можливість поділитися своєю творчістю зі своїм тепер уже слухачем. Етно-вірші це мій власний авторський жанр. Але я буду щиро рада, якщо знайдуться послідовники, які візьмуть його за основу і створюватимуть свій власний культурний продукт, – зазначає жінка.
Свого часу Ірина Баковецька захопилася язичницькою культурою і як результат почала писати тексти сакрального напрямку. Етно-вірші як жанр з’явилися спонтанно ще у 2014 році на столичній презентації книжки «Із ребра хаосу». Письменниця тоді не просто читала свої твори, а вирішила проспівати їх в поліському етно-стилі. Так з’явився авторський стиль письменниці, який поєднує в собі поліський етно-спів, сучасну рок-музику та некласичні авторські вірші. «Етно-вірші» Ірини Баковецької – це синкретизм власної поезопрози авторки, фольклорних вставок-голосінь, етнічних звуково-голосових ефектів, мантричної аудіуальної та вербальної ритміки і екпресивної сучаної музики.
– Мені здається, що Ірині Баковецькій-Рачковській вже потрібно збиратися їхати на Євробачення. Тому що те, що вона робить – це стильно, це по-укранськи. Вона епатажна, у неї є спрацьований гурт, а її пісні її дуже глибокі, вони пронизані українською ідентичністю, – каже Олена Семенович, культурна менеджерка, телеведуча.
Етно-вірші Ірини Баковецької – це не лише унікальне та вміле поєднання прадавнього поліського етноспіву із сучасними творчими напрямками і жанрами. Це популяризація української мови, мультикультурності в літературі, вітчизняного мистецтва та літератури.
Над альбомом «Етно- вірші» Ірина зі своєю командою, а це музиканти Михайло Дробина, Артем Аврусевич та Дмитро Кірічок, працювала три місяці. І ось 20 треків вже готуються до тиражу. Також «Етно-вірші» будуть розміщені на ютуб каналі авторки та у соціальних мережах. А це означає, що творчість письменниці стане доступнішою для її поціновувачів.