Торік у Рівненській області майже 4 тисячі осіб звернулися щодо фактів домашнього насильства. З них 3348 жінок, 515 чоловіків та 49 дітей.

Така кількість заявників на 11% більша, ніж у 2019 році, тому, під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, обговорили питання щодо заходів із запобігання таким явищам.

Як повідомили в Рівненській ОДА, що в області створено відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Відділення надає можливість стаціонарного перебування. У 2020 році туди звернулося 25 осіб, з яких 15 – діти.

Також на сьогодні в області створено 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.

Члени координаційної ради обговорили питання організації та виконання на обласному та місцевому рівнях програм для кривдників, програм для постраждалих, а також обласної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Обласна робоча група у співпраці із громадськими організаціями розробить проєкт модульних програм, які будуть реалізуватися в районах та територіальних громадах області.

З метою належного виконання програм головам ТГ наголошено на необхідності передбачити кошти в бюджетах територіальних громад для навчання та підготовки фахівців з їх впровадження.