Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 9 квітня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Сьогодні відзначають 

Другий день Великодня.

Прикмети дня

9 квітня вшановується пам’ять мучениці Матрони Солунської. У народі святу називають Матрона Настовниця, тому що у цей час бувають ранкові заморозки – сніг від них замерзає, і люди ходять як по “насту”. З теплих країв продовжують повертатись птахи: вівсянки, плюгавки, чибіси. Якщо чибіс летить низько – до тривалої сухої погоди; якщо він кричить звечора – до ясної погоди. Якщо весняний лід тоне чи залишається на березі, то літо буде холодним.

Цей день в історії

1865 — Війська Конфедерації під командуванням Роберта Лі здалися об’єднаним військам Улісса Гранта, що стало завершенням Громадянської війни в США.
1963 — колишній прем’єр-міністр Великобританії Вінстон Черчилль став першим іноземцем, що йому Конгрес США присвоїв звання почесного громадянина США.
1970 — Пол Маккартні заявив, що більше не буде співпрацювати з Джоном Ленноном, поклавши кінець існуванню гурту «Бітлз».
1989 — антирадянська демонстрація в Тбілісі, розігнана військами, в результаті 20 людей загинуло, а тисячі дістали поранення.
2015 — Україна заборонила пропаганду комунізму й нацизму.

Цього дня народилися

1802 — Еліас Леннрот, записувач і дослідник карело-фінського епосу «Калевала».
1821 — Шарль П’єр Бодлер — французький поет.
1879 — Андрій Лівицький, Президент УНР в екзилі (1926–1954).
1906 — Віктор Вазарелі, французький митець, один із засновників оп-арту
1911 — Степан Кириченко, український живописець-монументаліст.
1911 — Борис Митякін, український кінорежисер.
1912 — Лев Копелев, письменник, критик, германіст.
1918 — Йорн Утзон, данський архітектор, спроектував будівлю опери Сіднея.
1933 — Жан-Поль Бельмондо, французський актор.
1951 — Валентин Тарнавський, український прозаїк.