Паска – головний символ Великодня. Тому рівненські господині до її приготування підходять особливо ретельно. Священики ж наголошують, що готуватися до приготування святкового хліба потрібно не лише, підбираючи інгредієнти, а й духовно. Що варто знати рівнянкам про випікання паски та яких правил дотримуватися – читайте далі. 

Коли випікати паску та як це робити првильно, дотримуючись церковних канонів? Відповіді на ці та інші запитання дає керівник прес-служби ПЦУ протоієрей Василь Рудніцький.

– Традиційно паску випікають у Великий четвер. Звичайно, як і перед кожною доброю справою потрібно помолитись. Окремої, особливої якоїсь молитви на випікання Пасхи не має. Проте кожен хто береться за її приготування може промовити молитву «Отче наш», або «Царю небесний», – пояснює священик.

А також додає: потрібно пам’ятати, що в цей день згадується встановлення одного з Таїнств – Таїнство Євхаристії.

– Тому важливо у Великий четвер взяти участь в ранковому Богослужінні. До того ж ввечері буде ще одна служба – утрення з читанням 12-и Страсних Євангелій. Таким чином не варто перетворювати четвер перед Великоднем лише на день генерального прибирання, чи випікання Пасок, адже основне в цей день – це наша молитва, – каже отець Василь.

Щодо споживання паски, то священик пояснює, що святковий хліб, у першу чергу не можна їсти до Великодня тому, що він ще не освячений. Окрім того, паска приготовлена з інгадієнтів, які в піст не дозволено споживати, наприклад, з тих же яєць.

А щоб паска вдалася, головне готувати її зі світлими думками, вірою, любов’ю і в гарному настрої.

Вікторія РИЧКО