Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 6 листопада в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Прикмети дня

Цього дня вшановується пам’ять святого Арефи і відзначається день ікони Божої Матері “Усіх скорботних радість”. У минулі часи з цього дня дівчата збирались прясти і загадували на судженого. Вночі 6 листопада може випасти перший стійкий сніг. У давнину помітили, якщо грибів вродило мало — зима буде сніжною і суровою.

Цей день в історії

1860 — Авраама Лінкольна обрано 16-м президентом Сполучених Штатів
1916 — Жанетт Ренкін, феміністка і пацифістка зі штату Монтана, стала першою жінкою, обраною до Конгресу США
1919 — у Зятківцях на Поділлі підписаний договір про перехід Української Галицької армії під командуванням генерала Мирона Тарнавського на бік російської Добрармії під командуванням генерала Антона Денікіна
1932 — на виборах у Німеччині більшість голосів отримала партія націонал-соціалістів
1943 — війська Першого українського фронту під командуванням генерала Ватутіна штурмом взяли столицю України місто Київ
1949 — за звинуваченням у контрреволюційній діяльності заарештовано російського історика Лева Гумільова
1956 — на знак протесту проти придушення радянськими військами Угорського антикомуністичного повстання Іспанія та Нідерланди відмовилися брати участь в Олімпійських іграх в Мельбурні
1960 — у Києві пущено першу чергу метрополітену — 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії від станції «Вокзальна» до станції «Дніпро»
1962 — Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що засуджувала політику апартеїду в Південно-Африканській Республіці
1986 — у залізничній катастрофі на станції Користівка загинуло 44 особи, ще 100 поранено
1999 — в Австралії 54,5 % виборців висловилось на референдумі проти проголошення країни республікою.

Цього дня народилися

1494 — Сулейман I Кануні (Пишний, Великий), турецький султан (1520—66) з династії Османів, завойовник Балкан, Закавказзя, Месопотамії, Аравії та Алжиру
1811 — Маркіян Шашкевич, священик УГКЦ, український письменник, поет, культурно-громадський діяч, голова «Руської трійці»
1814 — Адольф Сакс, бельгійський майстер духових інструментів, винахідник саксофона
1836 — Чезаре Ломброзо, італійський психіатр, антрополог, криміналіст, автор теорії про вроджену схильність до злочинних дій осіб з певними антропологічними рисами обличчя
1855 — Дмитро Яворницький, український історик, дослідник козацтва, археолог, етнограф, фольклорист, письменник, академік АН УРСР (1923)
1860 — Ігнацій Ян Падеревський, польський піаніст-віртуоз, композитор, політик і громадський діяч (перший прем’єр-міністр Польщі, 1919), родом з України.