Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 21 липня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Прикмети дня

21 липня вшановується пам’ять святого великомученика Прокопа. У народі святого Прокопа називали Жнивником, оскільки у цей час починали в’язати снопи. Також у цей день відзначається свято Казанської ікони Божої Матері. У народі говорили: “Хто на Казанську одружиться, щасливий буде”, тому в цей час справлялось багато весіль. По цьому дню судили про найближчу зиму: “Що Казанська покаже, те й зима скаже”. З 21 липня починається найсильніша спека.

Цей день в історії

1542 — для боротьби із протестантизмом папа римський Павло III заснував інквізицію.
1545 — в акті ревізії Кременецького замку вперше згадуються села Андруга, Білозірка, Великий Кунинець, Великі Бережці, Гнидава, Грибова, Дунаїв, Кобилля, Кокорів, Комарин, Коржківці, Крутнів, Кушлин, Лішня, Людвище, Мала Іловиця, Мала Карначівка, Малі Вікнини, Млинівці, Рибча, Розтоки, Тилявка, Угорськ, Шпиколоси, які нині належать до Кременцького району.
1773 — Папа Римський Климент XIV видав буллу про заборону Ордена єзуїтів.
1774 — підписано Кючук-Кайнарджійський мирний договір між Російською й Османською імперіями, який завершив російсько-турецьку війну 1768—1774, за яким було встановлено незалежність Кримського ханства від Османської імперії.
1613 — в Москві пройшла коронація першого царя із роду Романових — Михайла Федоровича.
1822 — створення Першої Мексиканської імперії.
1831 — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії.
1940 — новообрані комуністичні парламенти окупованих у червні Червоною армією Латвії, Литви й Естонії проголосили свої країни, відповідно, Латвійською, Литовською й Естонською РСР і звернулися до Верховної Ради СРСР з проханням прийняти їх до складу СРСР.
1944 — Червона армія зайняла районні центри Шацьк (Волинська область), Бучач, Зборів, Козова (Тернопільська область).
1969 — Ніл Армстронг першим із землян ступив на поверхню Місяця.
1992 — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 підняв український прапор і вирушив до Одеси з метою увійти до складу ВМС України.
1994 — вступ на посаду міністра внутрішніх справ України Радченка Володимира Івановича.
2013 — вступив на престол король Бельгії Філіп I.

Цього дня народилися

1620 — Жан Пікар, французький астроном.
1694 — Георг Брандт, шведський хімік.
1816 — Пауль Юліус Ройтер (Ізраїль Беєр Йосафат), засновник британського інформаційного агентства Reuters (1850)
1858 — Коринт Ловис, німецький художник, один з найвпливовіших представників німецького імпресіонізму.
1882 — Бурлюк Давид Давидович, український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець.
1898 — Георгій Лангемак, український радянський вчений, один із піонерів ракетної техніки й один з основних авторів реактивного міномета «Катюша».Репресований у 1938 р.
1899 — Ернест Хемінгуей, американський письменник.
1906 — Олена Теліга, українська поетеса, літературний критик, діяч української культури.
1907 — Олег Ольжич (справжнє ім’я Олег Кандиба), український поет, археолог і політичний діяч (загинув у концтаборі Заксенгаузен).
1920 — Ісаак Стерн, американський скрипаль.
1920 — Євстахій Струк, діяч ОУН.
1951 — Робін Вільямс, американський актор, лауреат «Оскара» («З добрими намірами» [1997]; «Місіс Даутфайр», «Попай», «Куди ведуть мрії», «Джуманджі»).
1966 — Наталія Николаїшин, солістка Національної опери України.
1971 — Шарлотта Генсбур, франко-британська — акторка та співачка. Дочка Джейн Біркін і Сержа Генсбура.