Застосунок «Моментал» створено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» у співпраці ЮНІСЕФ в Україні.
Як повідомляється, 83% українців постійно відчувають підвищений рівень стресу. В умовах війни це не просто цифра — це щоденна реальність мільйонів. Саме тому турбота про себе — не розкіш, а життєва необхідність.
Відтепер турбота про себе доступна на відстані дотику: «Моментал» запускає мобільний застосунок з добіркою щоденних практик для дітей та дорослих. Це прості вправи, які допомагають стабілізувати емоційний стан, знизити тривожність, сфокусуватись на моменті та покращити самопочуття.
«Війна негативно вплинула на психологічне благополуччя кожної дитини в Україні, що може також відбитися на їхньому фізичному стані, — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Саме тому вкрай важливо надати дітям і родинам необхідні інструменти, які допоможуть їм краще справлятися зі стресом, розуміти свої емоції і не залишатися наодинці зі своїми переживаннями. Мобільний застосунок Momental — це простий, доступний та інноваційний ресурс, який може мати значний позитивний вплив на кожного та кожну».
У застосунку зібрано понад 365 практик — для ранку, вечора, навчання, відпочинку чи моментів стресу. Вправи розроблені дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз. Вони прості, безпечні й не потребують спеціальної підготовки й засновані на практиках заземлення, дихання, тілесного усвідомлення, уважності, міжпівкульної взаємодії, а також гри.
Центральним героєм застосунку є Моментал — м’який, гнучкий персонаж, який змінюється залежно від нашого стану і веде користувача крізь практики ментальної підтримки.
«Застосунок із 365 практиками турботи про себе створений з простою, але глибокою ідеєю: ми не завжди можемо змінити ситуацію миттєво, не можемо очікувати на моментальні результати, але кожен момент турботи про себе важливий. Кожен внесок у свій стан впливатиме на результат.
Ми хотіли створити інструмент, яким би могли користуватись діти та дорослі. За удаваною простотою практик є глибокий вплив — більшість практик в застосунку — тілесні, бо механізм дії стресу саме тілесний.
-Застосунок не замінює глибоку роботу з фахівцем, але він нагадує: у нас уже є ресурси й інструменти, щоб витримувати складне (навантаження) і зміцнювати себе щодня», — коментує психологиня Світлана Ройз.
Практики можна використовувати вдома, в дитячому садочку, у школі — коли потрібно перефокусувати увагу дітей чи допомогти їм заспокоїтись або ж сконцентруватись.
Також, дослідження, проведене ЮНІСЕФ та «Ти як?» говорить, що спілкування дітей з батьками — важливий чинник адаптованості дітей до стресу. Саме тому Моментал може стати простим інструментом для якісної взаємодії дорослих та дітей.
Мобільний застосунок «Моментал» доступний безоплатно на Google Play та iOS: https://momental.onelink.me/HYR7/1rkibzu6