Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 14 січня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Що відзначають?

Сьогодні українці відзначають Василя і Старий Новий рік.

Прикмети дня

14 січня вшановується пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Якщо на Василя зранку туман, то буде хороший урожай літом і восени. Якщо буде багато зірок на небі — до ягідного літа. У минулі часи говорили: “Якщо Василевий день у році веселий, то і рік такий”, “Новий рік — до весни недалік”. Якщо на Василя тепло і сніг — літо буде теплим і дощовим.

Цей день в історії

1077 — Папа Римський Григорій VII взяв гору над німецьким королем і монархом Священної Римської імперії Генріхом IV у конфлікті, що завершилося «ходінням до Каносси»
1820 — в експедиції на шлюпах «Восток» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкрито Антарктиду
1855 — Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив
1906 — у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси — перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок
1918 — Естонія й Латвія оголошують свою незалежність від Росії
1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)
1935 — Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти
1986 — катастрофа космічного корабля «Челленджер»
1992 — Верховна Рада України затвердила національний блакитно-жовтий стяг Державним Прапором України
2003 — під час зустрічі президентів Росії і України Путіна і Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон.

Цього дня народилися

1693 — Анна Іванівна, російська цариця з 25 січня 1730; племінниця Петра І
1854 — Володимир Костянтинович Високович, патологоанатом, бактеріолог, епідеміолог
1922 — Роберт Вільям Голлі, американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1968 року
1938 — Леонід Іванович Жаботинський, український важкоатлет, дворазовий олімпійський чемпіон у суперважкій категорії (1964, 1968)
1951 — Леонід Каденюк, український астронавт американського шатла.