Під час міжнародної конференції у Рівному презентували проект «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональне партнерство». Реалізація проекту спрямована, передусім, на підвищення рівня обізнаності мешканців області про використання біомаси з метою енергоефективності.

На Рівненщині проведуть комплексний огляд виробничо-збутових ланцюгів біомаси. За його результатами експерти розроблять методичні рекомендації з оцінки якості сировини, підберуть екологічні методи вирощування швидкоростучих енергетичних культур для виробництва щепи.

Пілотним об’єктом у рамках проекту визначено Сарненський район, де зокрема, планують встановити котел на біомасі в ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Кузьмівка.

За словами директора Рівненської агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвесІнРівне» Дмитра Янушевського, на даний момент попит в Україні на щепу  і біомасу суттєво перевищує пропозицію. Водночас, в Білорусії – діаметрально протилежна ситуація. Тож, мета проекту – налагодження взаємовигідної співпраці між країнами: в Білорусії забезпечити стабільний збут сировини, а в Україні задовольнити попит.

Як зазначає білоруський експерт Андрій Сорока, у Білорусії заклади освіти та охорони здоров’я орієнтовані на отримання місцевої енергії. Загалом ефективність цієї галузі буде позитивно впливати як на соціальну сферу, так і на приватні домогосподарства.

Рівненські експерти з енергоефективності переконані, що біомаса, як альтернативне джерело енергії, може зробити Україну більш незалежною від газових контрактів.

Довідково: Проект фінансується ЄС в рамках Програми територіального співробітництва Східного Партнерства Білорусь – Україна (EaTPC).

Бенефіціаром за проектом є Рівненська ОДА. Виконавцями проекту з української сторони виступають: Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне» та Сарненська РДА. Партнер проекту – Державна наукова установа «Поліський аграрно-екологічний інститут Національної академії наук Білорусії».

Нагадаємо, що у 2018 році на Рівненщині продовжується або розпочато реалізацію 10 проектів міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу, бенефіціаром яких є облдержадміністрація, на загальну суму 3,8 млн. грн.