У Рівненській області, станом на ранок 3 квітня, зафіксовано 2 нових випадки на COVID-19. Це житель Рівного та мешканка Здолбунівського району, які контактували із вже попередньо діагностованими хворими.
Таким чином, станом на зараз, в області офіційно підтверджено 25 випадків захворювання на COVID-19.
Дві жінки, яким було встановлено діагноз COVID-19, чекають на виписку. За результатами першого ПЛР-тестування коронавірусу не має, і у разі повторного лабораторного підтвердження його відсутності можуть вважатись такими, що одужали.
Наразі в Рівненський обласний лабораторний центр за допомогою ПЛР-тестів перевіряють 18 підозр на COVID-19. Більшість – з Сарненського району і міста Рівного.
Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:
Прийнято рішення про запровадження на Рівненщині режиму надзвичайної ситуації.
На Рівненщину продовжують надходити медичні вантажі, зокрема, вчора – з Кореї. 3000 ПЛР-тестів вже передали в Рівненський обласний лабораторний центр. Захисні окуляри та медичні маски розподілили серед медичних закладів.
До забезпечення медичних закладів підключилися місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
В області створили 65 мобільних бригад для перевірки на коронавірус. Вони виїжджатимуть до пацієнтів та братимуть аналізи для перевірки на COVID-19. Бригади оснащені засобами індивідуального захисту та усім необхідним. Бригада виїжджатиме за викликом сімейного лікаря. Людям із підозрою на коронавірус робитимуть експрес-тести. У разі позитивного результату відбиратимуть зразки проведення ПЛР-тестів та відправлятимуть для досліджень у Рівненський обласний лабораторний центр.
Також визначили місця для обсервації. Це – 2700 для медичних працівників та 5108 для контактних осіб. Обсервація передбачає знаходження в умовах ізоляції для постійного медичного спостереження, щоб виключити поширення вірусу. За потреби, будемо залучати готелі, гуртожитки та санаторії.
В області збільшено кількість госпітальних баз для лікування COVID-19. Окрім Рівненської міської лікарні та Сарненської ЦРЛ, пацієнтів ще прийматимуть Дубенська міська, Рокитнівська та Костопільська районні лікарні. За потреби будуть задіювати інші заклади.
На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
На Рівненщині посилили контроль за цінами. Це пов’язано із зростанням роздрібних цін на деякі продукти. Під моніторинг в області підпадають мережі 16 супермаркетів, а також мережа магазинів облспоживспілки. Контролюватимуть ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.
У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
ОТГ та підприємства заключають договори на підвіз людей до роботи. Спеціальні погодження на час карантину вже отримали 12 перевізників.
Школярі та студенти навчаються дистанційно. МОН роз’яснив два сценарії розвитку подій щодо подальшого навчання.
Обмежено роботу ЦНАПів, державних установ, що надають соціальні послуги.
Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня.
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.
Під час карантину у Рівному, Сарнах і Дубні військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та співробітники Нацполіції спільно забезпечують правопорядок.
На Рівненщині продовжують проводити дезінфекцію. В містах та районах області обробляють хлоровмісним розчином житлові та інші приміщення, проїжджі частини доріг, тротуари, вулиці, парки, прибудинкові території та зупинки.
В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.
Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА щодня інформують через онлайн брифінги FB-сторінку ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078.