Підприємство, яке працює легально та сплачує чималі податки на Рівненщині, намагається знищити державна структура, яка мала би навпаки слідкувати за дотриманням законності. У цьому переконані представники ТОВ “Рівне-Етил”, що працює у селищі Шпанів Рівненського району. Про свавілля податківців і їх тиск на діяльність підприємства бізнесмени розповіли під час прес-конференції.
Публічні заяви — вимушений крок, кажуть представники “Рівне-Етил”. Адже лише за останній тиждень їх підприємство неодноразово постраждало від незаконних дій Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПС. До слова, структуру наразі очолює люстрований за роботу під час режиму Януковича посадовець Ігор Сингаєвський.
Так, за словами директора ТОВ “Рівне-Етил” Ігоря Шумілова, підприємство спеціалізується на випуску хімічної продукції — органічної хімії, склоомивачів, розчинників, антисептиків тощо.
– Ми не є заводом, який виробляє підакцизні товари і цьогоріч пройшли відповідну перевірку та через суд довели це. Обладнання підприємства налаштоване під виробництво хімічної продукції і тому будь-які перевірки чи обшуки наших автомобілів працівниками Департаменту контролю за обігом та опадаткуванням підакцизних товарів, як це сталося напередодні, незаконні. Так, 16 грудня нашу цистерну з хімічними розчинами затримали працівники департаменту та провели невідкладний обшук. Під час нього фактично викрали документи та через суд намагалися арештувати автомобіль. У цьому незаконному рішенні суд відмовив, – пояснив Ігор Шумілов.
А також додав, що за підприємством постійно стежать і поруч із територією заводу часто можна побачити сторонні автомобілі.
– 21 грудня адвокати заводу намагалися зясувати, хто стежить за підприємством. Чоловіки в цивільному одязі відмовилися показати документи і пояснити, чому перебувають під промисловим обєктом. Тому ми викликали поліцію і лише їм чоловіки показали посвідчення працівників Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів із Волинської області. А також зазначили, що перебувають у відрядженні та мають наказ про проведення обшуку на підприємстві. Щоправда, як виявилося, жодного такого документу вони не мали. Такі дії працівників Департаменту ми вважаємо свавіллям і тиском на легальний бізнес, адже наше підприємство не перебуває під їх контролем, бо давно вже не виробляє підакцизних товарів, – коментує Ігор Шумілов.
У свою чергу адвокат Станіслав Костюченко зазначає, що такі дії податківців щодо підприємства тривають вже давно.
– Щоправда, раніше, коли зупиняли автомобілі “Рівне-Етил” все завершувалося перевіркою документів. Нині ж посадовці пішли далі. Ми розцінюємо це не інакше, як спробу знищення легального бізнесу, і, навіть, можливо, намагання рейдерським способом захопити підприємство. Тому ми вживаємо всі можливі заходи в юридичній площині, аби захистити підприємство та людей, які на ньому працюють, – каже Станіслав Костюченко.
Справді такі дії податківців щодо підприємства впливають і на його працівників, які бояться у черговий раз втратити роботу. Адже схожа ситуація була в 2014 році і згодом тодішній спиртзавод зупинився.
Нині, за словами завідувачки відділу кадрів “Рівне-Етил” Оксани Ковтунович, на підприємстві працює майже 120 людей.
– Всі вони офіційно оформлені, отримують стабільну заробітну плату та мають можливість завдяки цьому забезпечувати свої сім‘ї. Звичайно, ситуація із тиском на наше підприємство, яка склалася, тривожить працівників, бо всі розуміють наскільки важко знайти роботу і сільській місцевості. Тому ми просто хочемо працювати та щоб всі спроби тиску на підприємство швидше завершилися, – додає Оксана Ковтунович.
Варто зазначити, що “Рівне-Етил” не лише дає можливість працювати місцевим мешканцям, сплачує податки, чим сприяє наповненню бюджету, але й бере активну участь у соціальному розвитку регіону. Так, з початку пандемії коронавірусу підприємство допомагав місцевим медикам — забезпечував їх масками та антисептиками. Також керівництво підприємства відреагувало на звернення діагностичного центру та допомогли придбати дороговартісну трубку для ренген-апарату. Крім того, у Шпанові, де знаходиться “Рівне-Етил”, за кошти підприємства добудували дитячий майданчик, очистили водогін, посприяли будівництву пожежної частини та реалізується низка інших соціальних ініціатив.