Нещодавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 40 найбільших корпорацій світу, серед яких Coca-Cola, Danone, Dow Chemical, Procter and Gamble та інші, домовилися застосовувати екологічніші способи виробництва і використовувати менше поліетиленової упаковки, передає Хайтек.

Поліетиленова упаковка загрожує навколишньому середовищу, особливо океанам – якщо не вжити термінових заходів, до 2050 року в океанах буде більше пластикових відходів, ніж риби. Тому компанії, що погодилися з давоською ініціативою, вирішили, що 20% світового пластику може бути з вигодою використано повторно, а ще 50% – перероблено. Зокрема, гігант харчової промисловості та побутової хімії Unilever заявив, що до 2025 року вся його пластикова упаковка буде «повністю багаторазового використання, або такою, що піддається переробці»

Хоча навіть за такої умови, без фундаментальної модернізації та інновацій 30% пластикової упаковки не перероблятиметься, а на звалища потраплятиме 10 млрд пакетів.

«Пластик – це робоча конячка сучасної економіки, що володіє неперевершеними якостями, – пояснив професор Іннсбрукского університету в Австрії Мартін Штухтей – Невеликі зміни в матеріалі, форматах і використанні можуть зробити економіку переробки життєздатною і привести до позитивного результату».

Джерело: Еcotown