“Рівненщина пам’ятає” – під такою назвою стартувала виставка, присвячена участі мешканців Рівненщини в Революції Гідності та АТО. Проходить вона у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, 17 лютого у музеї зібралися родичі загиблих Героїв–зокрема, маленька донечка Георгія Арутюняна Ашхен та батько Олександра Храпаченка Володимир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні у Рівному прощатимуться із загиблим в АТО

Директор музею Олександр Булига нагадав присутнім про відзначення Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. А працівники музею Оксана Яремчук та Інна Черницька розповіли про відвагу, силу духу й жертовність рівнян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя наМайдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Про своїх побратимів говорили їх друзі, близькі.

Учениця школи № 19 міста Рівне Ганна Яремчук розповіла про написану нею в Малій академії наук роботу «Дух, сильніший за зброю», присвячену Олександру Храпаченку.

Перед портретами героїв запалили свічки, поклали квіти, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Насамкінець присутні переглянули фільм французького режисера Еммануеля Граффа «Саша Х. Крила на Майдані». У стрічціукраїнська революція Майдану показана через історію Олександра Храпаченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Дні пам’яті розстрілу Небесної Сотні. Україна «святкує»?