Виставку рушників, які вишиті старовинними техніками, представили у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Вишили рушники сестри Світлана і Галина Махонюк, які нині проживають на Волині, проте є уродженками села Омеляна Рівненського району.

Важка хвороба обмежилафізичні можливості цих талановитих жінок, але не знищила їхнього високого духовного потенціалу. Майстрині використовують старовинні техніки вишивання – занизування, вирізання, точну гладь. Роботи відзначаються винятковою естетичністю, елегантністю, вишуканим смаком.

– «Нев’янучий сад» – влучна назва виставки, – зазначають у КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради. – Заходиш у виставкову залу і ніби потрапляєш у квітучий сад, де цвітуть різні квіти, з неба ллються промені сонця, на вечірньому небі мерехтять зірки, в Карпатах іскриться сніг, по озеру пливуть лебеді, встали дибки козацькі коні, дівчата йдуть на вечорниці, свати прийшли до хати… Все це, і ще багато іншого, неймовірно майстерно зобразили авторки на своїх рушниках – їх на виставці представлено 71.

Присутні на презентації виставки відзначали самобутність, багатство орнаментальних композицій, віртуозне володіння багатьма вишивальними техніками, що гармонійно поєднуються в одному виробі.

Виставка діятиме упродовж місяця.