Ризиків підтоплення населених пунктів Рівненщини немає, переконують чиновники. Адже відлига, що розпочалася з середини лютого, сприяла поступовому таненню снігу.

Як доповіли фахівці водогосподарства під час техногенно-екологічної комісії, комфортні температурні режими повітря сприяли й поступовому звільненню усіх річок від криги. Лише на гідропостах Дубровиця, Млинок, Сарни спостерігається льодохід.

Наразі на річках області помічається спад рівня води, окрім гідропоста на Дубровиччині.

За словами начальника обласного управління водних ресурсів Сергія Васильєва, понад півсотні насосних станцій захищають від шкідливої дії води 35 тисяч жителів та 320 тисяч гектарів угідь.

Водночас, аби уберегти людей від повені, в області створені майже 60 аварійних бригад, до яких залучено близько 400 фахівців. Адже не слід забувати, що найбільше водосховище нашої області – Хрінницьке є також потенційно-небезпечним об’єктом і несе загрозу не тільки для нашої, й Волинської області. Тому порядок пропуску на ньому повеневих вод мають узгодити з нашими сусідами.

Окрім того, керівникам районів доручили забезпечити безаварійне проходження весняної повені на водних об’єктах та своєчасну відкачку води.

Також має проводитися щоденнеспостереження рівня води в річках Горинь, Стир, Іква, Случ, а всі усі райони мають бути готовими до можливого затоплення житлових та господарських будівель, що знаходяться у зоні ризику. Особливо це стосується Дубровиччини, Зарічненщини та Сарненщини, міста Дубно.