Відома українська поетеса, письменниця Ліна Костенко 19 березня святкує свій день народження. Сьогодні їй виповнилося 87 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як рівняни вітають Ліну Костенко з днем народження

Привітав іменинницю і рівненський художник,музикан Юрій Журавель. Він присвятив поетесі малюнок.

З Днем народження, Ліно Василівно! ЗНАЙ НАШИХhttp://zhurawell.com.ua/index.php?route=product/product&path=62&product_id=65

Опубліковано Юрієм Григоровичем Журавелем 19 березень 2017 р.

На поезіях Ліни Костенко виросло не одне покоління. Вона завжди актуальна, і з часом значення її творчості тільки зростає.

Також Ліна Костенко – автор багатьох романів, поем, збірок поезій.

Власне, поезії не залишають байдужими українців. Деякі з них стали піснями.

Читали вірші Костенко й відомі українці.

Її твори перекладено англійською, польською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Привітали іменинницю і відомі українські політики.

Сердечні вітання Ліні Костенко із днем народження!Для мене, як і для всіх українців, цей день – нагода низько вклонитися великому Поету епохи, чиє ім’я стало символом національної честі та гідності.Нехай величне слово Ліни Василівни – слово любові, надії, свободи – і надалі веде нас «шляхетними шляхами».

Опубліковано Петром Порошенком 19 березень 2017 р.

Нагадаємо, Ліна Костенко народилася на Київщині, в невеличкому місті Ржищів у родині вчителів. За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті.

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. У 1963 році зняли з друку книжку віршів “Зоряний інтеґрал”, а книжку “Княжа гора” зняли з верстки. У 1968 році написала листи на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті “Літературна Україна”. Після цього ім’я Ліни Костенко в радянській пресі довгі роки не згадувалося.

У 1987 році Костенко видала роман у віршах “Маруся Чурай”, за який була удостоєна Шевченківської премії. У 2010-му, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку “Записки українського самашедшего”.

Ліна Костенко – жива легенда. Її твори вивчають у школах та університетах. Попри таку популярність поетеса не любить надмірної уваги до себе. Вона навіть відмовилася від звання Героя України – “політичної біжутерії не ношу”. Каже, що просто робить свою справу, адже поклик письменника – писати.