Троє громадян, яких ошукали телефонні шахраї на загальну суму у майже 78 тисяч гривень, звернулися до поліції.

Видаючи себе по телефону за працівників служби безпеки банку, аферисти виманили у 43-річної рівнянки близько 40 тисяч гривень. Зловмисники під приводом розблокування банківської картки дізнались усі необхідні персональні дані та зняли кошти. Подібна історія трапилась і з 56-річним жителем Вараша, який через необачність поповнив кишені шахраїв на 25 тисяч гривень.

25-річний млинівчанин розповів правоохоронцям, що розмістив у мережі Інтернет оголошення про продаж кросівок та вже домовився з покупцем про ціну. Згодом до нього зателефонував невідомий, який назвався працівником служби безпеки банку. Незнайомець повідомив, що на картку надійшли кошти, втім  через певні технічні обмеження їх не можна зарахувати. «Голос з телефону» провів інструктаж млинівчанину, що потрібно зробити для вирішення проблеми. Внаслідок цього чоловік позбувся понад 12 тисяч гривень.

За цими фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудовихрозслідувань за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

Правоохоронці вкотре наголошують громадянам, що працівник банку у телефонному режимі ніколи не випитуватиме особисті дані (прізвище ім’я по-батькові, дату народження, ПІН-код!!, CVV-код чи код із смс), адже ця інформація є в базі даних банку і не потребує додаткового підтвердження, повідомляє Відділ комунікації поліції Рівненської області.