Надати котам “вільні права”, прокласти трамвайний маршрут і заборонити кришнаітам співати — це та багато іншого просять зробити рівняни у своїх електронних петиціях.

За понад півроку, що минули з часу започаткування у Рівному електронних петицій, мешканці міста вже подали їх більше 100. Частина звернень щодо втілення ініціатив вже отримали відповіді від міських чиновників. Втім, жодну з пропозицій поки що не реалізували.

А прохання рівняни озвучують найрізноманітніші — від ремонту дороги, будівництва дитсадка, запровадження нових тролейбусних маршрутів і до дещо кумедних, втім, важливих для їх ініціаторів.

Тому портал “КРАПКА” пропонує вам добірку найцікавіших петицій.

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Рівного, дозволити їм вільно жити в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів

Таку ініціативу запропонувала рівнянка Наталія Ющук. Петицію щодо цього опублікувала на сайті місьради 5 березня. Та за короткий проміжок часу вона набрала необхідних 300 підписів рівнян і нині перебуває на розгляді.

Чи підтримають ідею чиновники — читайте вже згодом на нашому сайті.

Заборонити кришнаітам співати релігійні пісні у громадських місцях

Петиція щодо цього на сайті міської ради набрала необхідних 300 підрисів.

Втім у відповідь автор ініцітиви Олександр Сухачов отримав відмову. Її аргументували наступним чином:

Розглянувши Вашу петицію від 06.07.2016 повідомляю наступне.У відповідностідо ст.21 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” релігійні організації організації мають право засновувати і утримувати вільно доступні місця богослужінь або релігійних зібрань, а також місця, шановані в тій чи іншій релігії (місця паломництва).

Богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян, а також в установах, організаціях і на підприємствах за ініціативою їх трудових колективів і згодою адміністрації.Командування військових частин надає можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів.

Богослужіння та релігійні обряди в лікарнях, госпіталях, будинках для престарілих та інвалідів, місцях попереднього ув’язнення і відбування покарання проводяться на прохання громадян, які перебувають в них, або за ініціативою релігійних організацій.

Адміністрація зазначених установ сприяє цьому, бере участь у визначенні часу та інших умов проведення богослужіння, обряду або церемонії.В інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Клопотання про видачу вказаного дозволу подається не пізніш як за десять днів до призначеного строку проведення богослужіння, обряду, церемонії чи процесії, крім випадків, які не терплять зволікання.

Згідно ст.5 вищевказаного закону релігійна організація зобов’язана додержуватися вимог чинного законодавства і правопорядку.Одночасно зазначаю, що у випадку недотримання вимог ст.21 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” вбачається порушення чинного законодавства та правопорядку.У відповідності до п.10 ст.23 Закону України “Про Національну поліцію” поліція відповідно до покладених на неї завдань вживає заходів для забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях, площах, у парках, скверах, на стадіонах, вокзалах, в аеропортах, морських та річкових портах, інших публічних місцях.

Законодавством України не надано повноважень органам місцевого самоврядування забороняти релігійним організаціям проведення богослужінь, обрядів, церемоній чи процесій, а лише передбачено надання дозволу на проведення публічних релігійних заходів за клопотанням релігійних організацій.

Міський голова В. Хомко

Прокласти трамвайний маршрут з Північного до Луцького кільця                 через торгові центри

Таку пропозицію подав рівнянин, який на сайті міськради підписався як Ноу Нейм Олександрович.

Свою ідею автор аргументував тим, що «трамвай доволі перспективний вид громадського транспорту, він екологічний, швидкий та, на відмінно від тролейбуса невибагливий до стану дорожного покритя. Звичайно, можна прокласти тролейусну лінію, але все одно доведеться будувати тягову підстанцію. Побудова трамвайної лінії дозволить мати більш розгалужену систему громадського електротранспорту. А також дозволить розвантажити вулиці міста від маршруток».

Петиція була опублікована 22 листопада минулого року. Втім необхідної кількості підписів не набрала. Ідею підтримали 46 рівнян.

Вікторія РИЧКО