Унікальний міні-парк виробів із пластикових пляшок прикрашає подвір’я школи в селі Митниця Радивилівського району Рівненщини. Аби зробити кілька пальм, божу корівку, мальви та дзвіночки, вчителі прибрали всі смітники в селі та місцевому лісі.

Ці диво-фігури з’явилися поблизу сільської школи минулого літа. Директорка закладу Інна Петрівна Ляхвич зізнається, ідею підгледіла в одному з сіл Дубенського району, коли їхала маршруткою до Рівного. За кілька днів мама жінки відправилася туди, аби сфотографувати галявину пластикових виробів.

– Частину техніки скопіювали з фотографії, трохи подивилися в Інтернеті, решту ж додумали самі. Насправді все це робиться дуже просто. Аби вийшла пальма, наприклад, закопали в землю суху гілку дерева, оббили її денцями пластикових пляшок. Потім на цупкий дріт натягували саму пляшку, порізавши її поздовж – вийшло листя. Аби композиція виглядала довершеною, купили іграшкові мавпи й у суху погоду вивішуємо їх на дерева, – розповідає Інна Петрівна. – Аби ж вийшла божа корівка, просто повставляли в землю пляшки догори дном, а потім розфарбували звичайною фарбою у відповідні кольори. Так само зробили й квіти.

Інна Ляхович зізнається, втілюючи у життя свою задумку, вони з вчителями прибрали всі смітники в селі та лісі. До того ж, поруч із школою розміщений клуб, тож чимало матеріалу знайшлося і там. Із зібраної скляної тари поблизу місця розваги молоді, педагоги зробили клумби. Аби ж на перервах дітлахи могли посидіти на свіжому повітрі, під пальмами постави витесані з пеньків стільці.

– Створювали цей куточок всі разом: і вчителі, і учні. Коли потепліє, хочемо зробити ще кілька пальм за дещо іншою технологією, – каже директорка. – Такий куточок виглядає досить привабливо, та й затрат особливих на його створення не треба, бо майже всі необхідні матеріали валяються під ногами. До того, сільські вулиці стають помітно чистішими.

Марія МАРТИНЮК