Навчитись знімати кіно, не витрачаючи на такі знання власних грошей зможуть рівняни завдяки проекту «Кіношкола у Рівному».

Цикл майстер-класів визнаних і досвідчених кінематографістів розпочнеться наприкінці квітня. Це стало можливою завдяки реалізації давньої мрії відомого у Рівному кіноентузіаста, засновника фестивалю «DreamCity» Віктора Булиги.

Взагалі, ідея проекту зародилася ще у 2014 році, і вже майже було знайдене під неї фінансування. Але почалася війна, спонсори відмовили нам у грошах. Нині ж кіношкола стала можливою завдяки підтримці міської влади, куди я звернувся, почувши про проект «Місто унікальних подій», – каже Віктор Булига.

Цей кінопроект немає вікових обмежень та є цілком безкоштовним. На кожен із майстер-класів бажаючі повчитись різним азам кінематографічного мистецтва (написання сценаріїв, операторська робота, режисура, акторська майстерність, документальне кіно, короткометражне тощо) заповнюватимуть реєстраційну форму в Інтернеті.

Загалом, відбуватимуться майстер-класи переважно на вихідних вдень, хоча деякі заходи можуть проходити і в будні ввечері. Перша зустріч проекту запланована 29 квітня, коли про свій фільм «Острів Крим. Дежавю» і кінодокументалістику розповість керівник Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка, а про акторську майстерність – актор Іван Войтюк. Інші гості проекту будуть не менш іменитими: автор програми «Аргумент кіно» на «1+1» Володимир Войтенко, оператор стрічки Івана Миколайчука «Вавилон ХХ» Юрій Гармаш, автор резонансного фільму «Покоління бурштин» Віра Яковенко, сценарист Марія Вайно та багато інших фахівців сфери кінематографу.

Лектори розповідатимуть не лише про власний досвід, а будуватимуть свої розповіді на основі професійної кар’єри, наприклад, Федеріко Феліні, Мікеланджело Антоніоні, Богдана Ступки та ін. Зокрема, столичні гості говоритимуть про те, «Як повірити що твій сценарій поганий і як зробити з нього хороший», «Тексти й контексти нового українського кінематографу», «Як пройти кастинг та отримати роль», «Світло в творчості оператора», «Документальне кіно, як душа кінематографу. Кіно як спосіб пропаганди і боротьби з нею» тощо.

Проходитиме навчання у громадському креативному центрі «Відкритий офіс» від Платформи взаємодій «Простір».