Вдосконалити свою французьку мову за допомогою кінематографу – таку можливість рівнянам дають громадські організації «Французький альянс» та Платформа взаємодій «Простір».

Вони організували безкоштовний показ мелодраматичних французьких фільмів мовою оригіналу із українськими субтитрами у громадському креативному центрі. Найкращі зразки екранних історій смішного, небезпечного, чуттєвого, навіть, провокативного кохання від корифеїв кінематографу любителі артхаусного інтелектуального кіно можуть бачити завдяки фестивалю «Французька весна» і проекту «Лямур Тужур» щопонеділка о 19.30 (центральний корпус НУВГП, Соборна, 11).

Стрічки у високій якості надані Посольством Франції в Україні. Це здебільшого маловідомі широкому загалу фільми. Натомість, деякі з них, як і режисерів, шанувальники немасового кінематографу мають знати добре.

Зокрема, першу стрічку, яку показали в рамках ретроспективи, молодіжну мелодраму «Літня казка», зняв у 1995 році відомий режисер-романтик Ерік Ромер. Крім того, тут покажуть і фільм Жан-Люка Годара «Безтямний П’єро» 1965 року із Жан-Полем Бельмондо, «Сезар і Розалі» 1972 року з Ів Монтаном і Ромі Шнайдер та ін. Найближчим показом, у понеділок 10 січня, стане демонстрація драми 2012 року про небезпечну пристрасть «Сюзанн» від режисера Катель Куілів’є.

Фільми йдуть французькою мовою, щоправда, із українськими субтитрами. Тому й для знавців мови, й для тих, хто її не знає, такі покази можуть стати подією знаковою.

Фестиваль «Французька весна» вже вкотре проходить на території України, охоплюючи понад 10 міст, в тому числі й Рівне. «Французька Весна 2017» – це фотовиставки, концерти, зустрічі. Й, звісно, кінопокази, котрі будуть чекати на глядачів п’ять понеділків поспіль у «Відкритому офісі».