30-річного білоруса розшукували з 2014 року органи Інтерполу за ініціативою білоруських правоохоронних органів, аби притягнути до кримінальної відповідальності за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон.

Слідчі правоохоронних органів Білорусії зібрали беззаперечні докази того, що чоловік за гроші допомагав іноземцям із країн Південно-Східної Азії нелегально перетинати державний кордон країни зі сторони Російської Федерації.

Чергова спроба провідника доправити за таким же маршрутом 8 громадян Соціалістичної республіки В’єтнам провалилася. Щоб уникнути покарання зловмисник переховувався від слідчих органів Білорусії на території України.

За результатами проведеної спільної операції працівників Інтерполу та Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області у липні 2016 року порушника розшукали та затримали у Дубровицькому районі.

З метою уникнення відповідальності, перебуваючи під екстрадиційним арештом чоловік звернувся із заявою до Державної міграційної служби України про визнання його біженцем в Україні, однак у цьому компетентними органами служби йому відмовлено.

До Генеральної прокуратури України надійшов запит Генеральної прокуратури Республіки Білорусь про видачу цього громадянина компетентним органам іноземної держави для притягнення до кримінальної відповідальності.

– На виконання цього запиту у березні 2017 року за результатами проведеної прокуратурою Рівненської області екстрадиційної перевірки, іноземний злочинець вибув із Рівненського слідчого ізолятора плановим етапом до Чернігівського слідчого ізолятора для подальшої передачі правоохоронним органам Республіки Білорусь, – поінформував прокурор прокуратури Рівненської області з міжнародно-правових доручень Олексій Корольов.