Як знання можуть допомогти стати щасливим та жити в гармонії з собою? Як знайти правильний шлях і не заплутатися у лабіринті складних життєвих обставин?  Відповіді на ці та інші запитання можна знайти у ведичній культурі. Нещодавно в Рівне завітав монах, мандрівний проповідник та спеціаліст в області ведичного знання Володимир Слєпцов. Секретами ведичних знань він поділився із нашими читачами.

Володимир Слєпцов –  викладач Міжнародного Бомбейского  Інституту Бгактіведанти. Майстер хатха-йоги. Професійний  консультант з особистісного розвитку, фахівець зі східної філософії і  психології. Викладач інтерактивного благодійного проекту «Пора  змінювати смаки» і постійний викладач фестивалю «Доброта».

Із  2004 року активно подорожує країнами СНД, читає лекції і семінари з  ведичної культури, проводить йога-ретріти і регулярно здійснює  групові паломництва та проповідницькі тури в Гімалаї.

 

“Українська мова схожа на ведичну”

– Ви вперше у Рівному? З якому метою Ви сьогодні тут?

– Не вперше, але дивом сюди потрапляю, тому що в мене дуже насичений графік. Впродовж 10 років я ніде надовго не зупиняюсь. Щодня проводжу лекції, тренінги та конференції у різних містах.  На них приходять різні люди: двірники, лікарі, вчителі, міністри, меценати… Вони прагнуть знань, якоїсь новизни, тому я ділюся з ними своїми знаннями.

– У чому суть ведичної культури?

– У всіх країнах світу люди хочуть бути щасливими. Але мало хто знає, що таке щастя. В усіх воно різне. Для когось це їжа, гроші, влада чи політика. Проте якщо поспостерігати за цим феноменом, то щастя – короткострокове явище. Як тільки людина досягає його, з’являються нові бажання, люди перебувають у постійному пошуку. Це свідчить про те, що вони не там його шукають. Якщо людина знаходить справжнє щастя, то зникає необхідність пошуку, воно просто є. Ведична культура була на планеті завжди.

Проте останні 3 тисячі років вона почала занепадати. Це зумовлено циклічністю епох. Як весна, літо, осінь та зима змінюють один одного, змінюються і епохи. Першою була епоха процвітання і щастя, далі відбувся занепад моральності, люди перестали вірити в Бога, з’явилася агресія, заздрість, різні пороки проникають у свідомість. У той час була лише ведична культура, не існувало кордонів між країнами, паспортів… Поступово ми перейшли в епоху деградації. Зараз вона у самому розпалі. Тисячу років тому почали ділити територію на держави, з’явилося багато мов і релігій, раніше ж була лише одна ведична мова.

Можливо, це символічно, проте українська мова найбільш схожа на ведичну. Це духовна мова санскрит, вона найважча для вивчення, саме нею написані веди. Взагалі слово “веди” означає “знати”, “повідати”. Це та культура, яка володіє повним знанням, котре необхідне людині, щоб пізнати щастя. Єдина держава, де збереглися ведичні знання і культура, – Індія. Я часто туди їжджу, отримую знання, читаю лекції. І бачу, що в Індії ведична культура існує, це не вигадка.

Бог хоче, щоб ми жили мирно. Він посилає пророків, месій, щоб вони завдяки духовним силам відродили цю культуру. Самі люди не зможуть поширювати це знання, навіть якщо читатимуть про веди.  Для цього необхідна духовна сила. У 1965 році чоловік виїхав з Індії у Нью-Йорк і почав розповідати молодим людям про  ведичну культуру.

Молодь швидко підхопила цю практику і переконалася у тому, що такі закони працюють. Далі ці люди почали їздити по всьому світу і поширювати книги різними мовами. Ця інформація допомагає людині обрати правильний шлях, витісняючи зло. Недивно, що ці книги заборонені у декількох країнах. Тому що комусь невигідно втрачати нерозумних людей, якими дуже легко керувати. Учнів цієї людини залишилося дуже мало, це святі люди.

“Характер чоловіка зробить життя жінки щасливим”

 

– Які поради Ви даєте молодим людям, котрі прагнуть створити сім’ю?

– Хлопцям я раджу пройти підготовку перед тим, як вони почнуть створювати сім’ю, отримати освіту, щоб дізнатися, що означає брати відповідальність за дружину, дітей та батьків. Я раджу пройти навчання в чоловічих монастирях. Це не означає, що хлопці стануть монахами, там вони здобудуть освіту, як бути хорошим сім’янином, батьком, як правильно заробляти гроші, як зачинати і виховувати дітей. Дівчатам потрібно залишатися вдома і не ходити ні в які монастирі. Їх школа – це дім. Жінка – лідер вдома, вона стежить за порядком, харчуванням, чистотою. Дівчатам я раджу не шукати чоловіка, їх він знайде сам. Багато жінок виходять заміж за першого ліпшого. Потрібно вибрати в чоловікові не тіло, а характер. Це зробить життя жінки щасливим.

“Варто читати духовні книги”

– Які книги  варто читати жінкам, щоб вони стали джерелом енергії?

– В світі таких книг немає. Всі вони написані сучасним настроєм жінки. В них нав’язуються діалоги. В Росії є жінка, яка дуже успішна, як політик. Вона вирішила їздити по містах і читати лекції для жінок. Проте вони дискваліфікують енергію жінки. Бо вчать, ніби жінка має постійно повчати чоловіка. Це просто божевілля. Сучасні книги я не читаю. Можу порекомендувати книги про духовних жінок, про ідеал, від якого потрібно відштовхуватися. Навіть якщо ви не наблизитеся до нього, то ці книги допоможуть відчувати себе щасливою жінкою. У священних писаннях описується, як люди можуть стати щасливими. В цих книгах є сюжети життя легендарних жінок, їх якостей. Духовна література допомагає перейняти ту інформацію, яка необхідна. Книга «Махабхарата» та «Яг Ясені» – про величну жінку. Якщо змішати воду і молоко, то деякі лебеді можуть випити молоко, а воду залишити. Так  і людина має увібрати саме ту інформацію, яка їй необхідна на даному етапі життя.

– Що ведична культура говорить про здорове харчування?

– Це початок щасливого життя. Харчування напряму пов’язане зі свідомістю. Є правильний час для вживання їжі: вранці з 7 до 9, обід – з 11 до 14, і вечір з 17-30 до 19 години. Вранці варто виключити з раціону зерно, боби, горох і овочі, натомість варто вживати молоко, кисломолочні продукти, фрукти, сухофрукти. Солодка їжа дасть заряд енергії на увесь день. Не варто змішувати овочі та фрукти. Ввечері варто вживати тушковані овочі або фрукти, а також кисломолочні продукти. Вранці і ввечері потрібно пити гаряче молоко в чистому вигляді з медом чи цукром, можна додати банан. Молоко підживлює тонкі тканини мозку. М’ясо – мертва їжа, яка руйнує мозок, вона містить трупну отруту, яка потрапляє в кров. Саме від м’яса з’являється така хвороба, як атеросклероз. М’ясо вбиває долю. Люди стають нерішучі, апатичні, ліниві, безвідповідальні. До того ж воно несе руйнуючу функцію. Наш організм не перетравлює м’ясо.

– Як досягнути душевної гармонії?

– Люди вважають, що душевна гармонія – це настрій. Насправді це стан свідомості. Якщо свідомість розбалансована, то ніякої гармонії не буде. Досягти гармонії можна з допомогою йоги. Це не гімнастика, а процес зупинки ритму в голові. У нас є три тіла – фізичне, психічне і духовне. Духовне тіло – це і є власне «Я». Всі ці три тіла повинні жити в гармонії.

– Наскільки в Україні популярна ведична культура?

– Україна має найбільш розвинену ведичну культуру в Європі. Наприклад, у Києві найбільше людей, які живуть за законами ведичної культури. Інтерес українців дуже великий.

“Бог готовий дати нам океан щастя, потрібно просто взяти це”

– Що Ви порадили б рівнянам?

– Молодим людям я раджу цінувати час. Він дуже швидкоплинний, вести здоровий спосіб життя, поважати своїх батьків, всі традиції, всі культури, завжди з повагою ставитися до вибору інших. Люди повинні бути вільними. Я бажаю задуматися над тим, хто я є, яке моє призначення в світі, дізнатися і досягнути цієї цілі. Бо інакше людина не докладатиме зусиль для досягнення своєї мети. А коли дізнається свою ціль, то зможе стати щасливою. Бажаю кожному дізнатися, хто такий Бог, це найкраща особистість для нас. Бог – це найкращий друг, він знаходиться у нас в серці. Він чекає, доки ми до нього самі повернемося. Я хочу, щоб кожна людина жила з Богом у серці і знайшла шлях до нього. Бог готовий дати нам океан щастя, потрібно просто взяти це.

Ольга ПІХУН