Правозахисниця Ельвіра Шиліна, яка переїхала в Рівне з окупованого Севастополя, більш ніж півроку тому подала позов проти Кабміну.

Жінку обурив той факт, що щомісячну адресну допомогу та інші соціальні виплати переселенці можуть отримувати виключно в Ощадбанку. Тобто людей, по суті, позбавили права вибору. А запровадив таку монополію Кабінет Міністрів України. Тож правозахисниця хоче домогтися відміни відповідної постанови. За юридичною допомогою вона звернулася до фахівців Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».

– Як ми вважаємо, у цьому випадку Кабмін порушив, по-перше, право людини на вибір, а по-друге, змушуючи людей підписувати договори з однією установою, – ще й антимонопольне законодавство. Адже тут перевага надається тільки одному банку, який, до речі, отримав відразу 300 тисяч клієнтів (маю на увазі з числа переселенців). Тобто виходить, що я у примусовому порядку повинна укласти договір, надати свої персональні дані і працювати з одним банком, якому я не довіряю з низки причин. Ця ситуація мене обурила. Тут мова йде ще й про дискримінацію внутрішньо переміщених осіб. Я звернулася в РОГО «КВУ». В результаті у цій справі мені допомагає адвокат Микола Глотов, – пояснює Ельвіра Шиліна, яка є керівником громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини». – Позов ми подали у Київський окружний адміністративний суд. Наразі відбулося два засідання. Був випадок, коли я приїхала в Київ, щоб потрапити на судове засідання, а його перенесли. В результаті я втратила гроші і час. Тому ми звернулися з клопотанням, щоб засідання відбувалися у форматі відеоконференцій. Нам пішли назустріч. Тож під час наступного засідання ми зможемо знаходитися в приміщенні рівненського суду. Насправді такий формат роботи дуже зручний і сучасний.

За словами правозахисниці, в Україні вже є низка рішень судів першої інстанції з приводу зобов’язання обслуговуватися виключно у Ощадбанку, де переселенці подавали позови проти управлінь соцзахисту та пенсійного фонду і вигравали справи.