Робота над локалізацією африканської чуми свиней триває в селі Городок Володимирецького району.

Нагадаємо, 19 квітня у селі Городок Володимирецького району в приватному господарстві виявили загибель домашніх свиней. Експертиза наступного дня засвідчила діагноз – африканська чума.

Так під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Володимирецькій РДА прийняли рішення ввести карантин у селі Городок. На місці вже працюють відповідні служби. При в’їзді до села встановлені два ветеринарно-поліцейські пости. Облаштовуються дизбар’єри. Спеціалісти обстежують приватні домогосподарства, їх у селі більше 30. З метою локалізації інфекції у селян вилучатимуть свиней. В усьому районі заборонено продаж м’яса свинини.

Якщо ж нових випадків захворювання не зафіксують, карантин може бути знятий через 40 днів.

Ветеринари закликають людей бути обачливими. Хоч вірус і є безпечним для людини, проте захворювання здатне швидко розповсюджуватися. Про випадки мертвих і хворих свиней відразу необхідно повідомити фахівців ветеринарної служби, повідомляють у Рівненській ОДА.

До слова, з початку року на Рівненщині це вже третій випадок загибелі свиней через африканську чуму. У Березнівському та Рівненському районах після проведених заходів з оздоровлення вже знято карантин.