У 2017 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на територіях зон спостереження атомних електростанцій, спрямують державну субвенцію 137,5 млн. грн. Регіон розташування Рівненської АЕС отримає 32,587 мільйона гривень.

Територіальні громади регіону розташування Рівненської АЕС у 2017 році отримають субвенцію в розмірі 32 мільйони 587 тисяч гривень. Відтак, розподіл субвенції держбюджетом місцевим бюджетам зони спостереження (ЗС) РАЕС становитиме:

Рівненська область 7018,3 тис. грн.;
Волинська область 2757,9 тис. грн.;
Маневицький район (Волинська область) 7227,6 тис. грн.;
Володимирецький район (Рівненська область) 9895,9 тис. грн.;
Сарненський район (Рівненська область) 646 тис. грн.;
Костопільський район (Рівненська область) 153,6 тис. грн.;
м. Вараш (Рівненська область) 4888,1 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабміну субвенція спрямовується насамперед на: будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури та захисних споруд цивільного захисту; закупівлю засобів захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду; навчання населення користуванню цими засобами та об’єктами цивільного захисту. Минулоріч на розвиток 90 населених пунктів, які розміщені у зоні спостереження Рівненської АЕС, було скеровано більше 22 млн. гривень.

Всього у 2017 році прилеглим до діючих АЕС територіям державою передбачено близько 138 млн. гривень. Ця сума складає не менше 1% вартості реалізованої НАЕК «Енергоатом» електроенергії у попередньому році. Фінансування буде виділено територіям семи областей зон спостереження Рівненської, Хмельницької, Запорізької та Южно-Української атомних електростанцій. З 2010 року субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення ЗС Рівненської АЕС є додатковим ресурсом, який сприяє сталому економічному розвитку Рівненської та Волинської областей, повідомляють на РАЕС.