14 боєприпасів часів Другої світової війни, що були виявлені у житловому секторі під час проведення земляних робіт, знешкодили піротехніки в Дубно.

Громадяни натрапили на два металевих предмети, які згодом піротехніки ідентифікували, як 76-ти міліметрові артилерійські снаряди. Під час додаткового обстеження прилеглої території сапери виявили ще вісім 76-ти міліметрових артснарядів та три 57-ми міліметрових артснаряди, а також одну протитанкову міну ТМ-41. Щоб дістати боєприпаси, піротехнікам довелося залучати екскаватор, адже залягали вони на глубині більше двох метрів.

Усі вибухонебезпечні предмети були радянського виробництва, перебували у бойовому стані і несли реальну загрозу для громадян. Загальна кількості вибухової речовини у тротиловому еквіваленті в усіх боєприпасах була понад 20 кілограмів. Радіус ураження при можливому вибуху сягнув би більше півкілометра, а до найближчого житлового будинку було двадцять метрів, також поблизу проходила автодорога по якій курсував громадський та приватний транспорт. Усі боєприпаси були знищені шляхом підриву у спеціально відведеному місці Дубенського району, повідомляють у ГУ ДСНС України в Рівненській області.

Нагадаємо, з початку року групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області було здійснено 19 бойових виїздів під час яких знешкоджено 118 вибухонебезпечних предметів.