Найчастіше у Рівному цього року дівчаток називають іменами Анна, Софія, Анастасія, Злата.

За словами начальника відділу Рівненського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції у Рівненській області Галини Давидюк, ось уже декілька років ці імена можна вважати мегапопулярними. Щодо хлопчиків, то у Рівному нині найпопулярніші імена Владислав, Максим, Артем, а також Дмитро і Матвій.

Як пише “7 днів”, досить часто новоспеченим батькам оригінальності у виборі імені своїм малюкам просто-таки не займати. Тож за декілька років до садочків міста підуть дітки з рідкісними іменами, і вихователям доведеться дивитись у словник, який у тому чи іншому імені стоїть наголос.

– Бажаючих дати своїй дитині незвичне ім’я є чимало, – каже Галина Давидюк. – Батьки шукають щось оригінальне. З останніх імен, яке мене приємно вразило, було Доляна. Доню реєстрував тато. Він розповів, що знайшов це старослов’янське ім’я в інтернеті. Воно означає «улюблениця долі». Ще у нас серед жіночих імен є Ванесса, Елізабет, Луара, Тереза, Анелія, Аріана, Патриція, Аврора. Останнє означає «ранкова зірка».

З початку року в Рівному народилося 1052 дітей. Це на 66 менше, ніж за такий же період торік. У 2015-му за цей час було зареєстровано 1079 дітей, у 2014-му – 1072. У середньому за рік у Рівному народжується 3000 дітей.

Розповіла пані Галина, що й батьки хлопчиків бувають не менш оригінальними. Ерік, Самуїл, Рустам, Маркіян, Сілуян, Луї, Камрон, Міхей, Роял, Арон або Аарон – такі імена довелося вписувати у свідоцтва про народження синочків у молодих рівненських родинах.

Зате таких популярних у радянські часи Сергіїв і Наталочок тепер майже немає. А ось ім’я Олександр, яке теж було дуже поширеним, знову популярне, хоча перші сходинки рейтингу не займає.

Також у відділі реєстрації новонароджених зауважили, що батьки можуть вибирати ім’я, яке захочуть, але до його вибору потрібно підходити зважено. Бо змінити ім’я дитині батьки не зможуть довго. Лише коли дитині виповниться 14 років, тоді за згодою батьків вона може це зробити за власним бажанням. А в 16 може зробити це самостійно, тоді дозвіл уже не потрібен.