Голова «Братства вояків УПА» імені Р.Шухевича з Рівненщини Василь Кирилюк взяв участь у столичній акції «Перша хвилина миру».

Адже на акції 8 травня були присутні ветерани Другої світової війни, національно-визвольного руху та Антитерористичної операції з усіх областей України. Рівненщину представляв ветеран УПА Василь Кирилюк.

Нагадаємо, Василь Кирилюк народився 28 листопада 1924 року в селі Дермань-Другий Здолбунівського району. У 1942 році відмовився їхати на роботу в Німеччину, перейшов на легальну співпрацю в організацію юнацької сітки ОУН. Займався пошкодженням телефонних німецьких мереж, розвідкою та зв’язком. У 1943 році залучений в розвідку УПА. Василь Кирилюк брав участь у бою з німецькими окупантами 30 травня 1943 року в селі Майдан Дубенського району, а також у серпні біля села Буща Здолбунівського району, села Точевики Острозького району. У липні 1943 року в складі куренів Ясена, Довбенка, Докса воював в лісах Теременського краю брав участь у захисті мирного населення краю від диверсійний радянських спецгруп.

18 квітня 1944 року брав участь в бою із загоном військ НКВС, які напали на село Данилівку Острожського району. З 24 квітня 1944 року брав участь в Гурбенських боях, і у складі загонів УПА  вийшов з оточення біля сіл Мости, Буща. У грудні 1944 року разом з 2500 в’язнями Рівненської й Дубенської в’язниць потягом у вантажних 16-ти тонних неопалюваних вагонах по 50 осіб в кожному Василя Кирилюка відправили на північ. Вояк перебував у концентраційних таборах Воркути та Печорлагу.

Повернувся на Рівненщину Василь Кирилюк у 1949 році, повідомляють у Рівненській ОДА.