Пристрій, який виловлює колорадських жуків, змайстрував Іван Купервас із села Миротин Здолбунівського району. “Жуколовка”, зібрана з непотрібного металобрухту, неабияк полегшує боротьбу з картопляним шкідником. Селянин каже: за одну “ходку” його винахід повністю знищує колорадів.

Іван Купервас разом із дружиною Оксаною виховують трьох дітей. Як і більшість селян, тримають чималий шмат поля, господарство. Картоплі завжди садять вдосталь.

– У нашій родині так заведено, що ніхто бульбу хімікатами не кропив, аби врожай був екологічно чистим. Пам’ятаю, в дитинстві батьки дадуть віника з відром, і йду на город обтрушувати колорадських жуків, – розповідає господар. – Але цей метод займає дуже багато часу, та і втомлює. За день натрусишся так, що спину розігнути не можна, а половина шкідників як сиділа, так і сидить.

Аби полегшити літні польові роботи, кілька років тому чоловік змайстрував “жуколовку”. Спершу накреслив майбутній пристрій на папері, і по ньому конструював своє диво техніки.

– Це такий собі возик із крилами та ящиком, у який падають жуки – жукоприймальником. Спереду стоїть колесо від велосипеда, по боках – крила із бляхи, знизу – бляшаний жукоприймач, – характеризує розробку винахідник. – З’єднують усі деталі старі труби та арматура. Крила нагинають картопляні кущі, струшуючи жуків у жолоб. Бадилля при цьому не ламається, а шкідників стає менше на 90% – і це за один обхід. Що важливо,” жуколовка” збиває навіть личинки. 20 соток поля я очищаю від шкідників за 15 хвилин. Щоб колоради поздихали, виливаю у приймальник стопку солярки.

Нещодавно Іван Купервас запатентував свій винахід. Бо ж, зізнається, свого часу мав справу з крадіями: розробив сапку з коліщатами, показав знайомим креслення, а тепер його розробку продають чи не на усіх ринках області.

– Взагалі, я багато цікавих штукенцій змоделював. Щоб полегшити роботу дружині, зробив їй блендера, вмонтувавши у бідона дрель. Тепер вона і буряки ним рубає, і гарбузи, – каже Іван Купервас. – Зі старого комп’ютерного блока змайстрував совка, щоб щепу в грубу зимою закидати. Я хлопець не лінивий (сміється – авт.), усе вмію руками робити

Марія МАРТИНЮК