Унікального трактора змайстрував житель селища Степаня Сарненського району Микола Кінда. Диво техніки чоловік зібрав зі старенького «грузовика» ГАЗ-54 та «Фольксвагена».

Чоловік розповідає, що “залізний кінь” вірно служить йому ось уже більше десяти років. Запевняє, подібний транспорт у селі давно не дивина.

Тривалий час Микола працював у Степанській сільгосптехніці токарем, згодом слюсарем, пізніше – майстром із ремонту двигунів. Тож із технікою, зізнається, завжди був «на ти». Коли ж дві власні автівки віджили своє, вирішив зробити з них щось одне, аби не пропадали запчастини.

– Цього трактора змайстрував більше десяти років тому. Старенький ГАЗ-54 1973 року випуску вже не підлягав ремонту, «Фольксваген» також латати не було сенсу, – пригадує Микола Кінда. – Тож взяв і за три місяці зробив таке диво. У селі ж без техніки ніяк. А коней у нас немає де тримати. Ми хоча й маємо невеликий шматок поля, близько гектару, проте обробляти його чимось треба.

Чоловік додає, що власноруч зібраним залізним конем і оре, і косить, і возить та саджає. Трактор, каже, хоча й старенький, проте надійний, жодного разу не підвів господаря.

За весь час Микола Степанович замінив у ньому лише двигуна: «бензинового» змінив «дизельним».

Також чоловік має власний токарний станок, ремонтує найрізноманітнішу техніку.

Зізнається, виконує як дрібні роботи (різьбу нарізати, гвинтики, болтики, втулочки…), так і за серйозні поломки береться, «реанімує» й диво-машини, подібні до своєї.

До речі, таких незвичайних тракторів, як у Миколи Кінди, в Степані назбирається чимало. Багатьом односельцям він допомагав їх майструвати.

– У селі таким транспортом вже нікого не здивуєш. Це нормальне явище їздити на саморобному транспорті. Якщо пошукати, ще й не таке знайти можна, – сміється чоловік.

Марія МАРТИНЮК