Унікальну особливість має 48-річний житель міста Острога Рівненської області Віктор Новак. У чоловіка, який ніколи не мав проблем зі здоров’ям, усі органи розміщуються дзеркально.

Віктор запевняє, його особливість проблем не створює. Зізнається, минулого року, коли вирізали апендицит, вперше в житті потрапив у лікарню. Натомість про неподібність з іншими він дізнався, будучи четвертокласником.

– На початку навчального року лікарі проводили плановий медогляд школярів. Прослуховуючи мене, у звичайному місці не почули серця, здивувалися. Стали призначати різні огляди, постійно розпитували про самопочуття, – пригадує Віктор Новак. – Мама, до речі, також лише тоді дізналася, що в мене серце не зліва. Не зважаючи на це, на здоров’я ніколи не скаржився. У школі навіть був одним із кращих бігунів. Відслужив у армії.

Острожчанин пригадує випадок, коли перед призивом проходив медкомісію. Йдучи робити кардіограму, попередив медсестру, що серце в нього з іншої сторони. Очевидно, дівчина пропустила цю інформацію повз вуха. Адже, коли причепила апарат на звичне місце й побачила на екрані пряму лінію – не на жарт перелякалася. До кабінету збіглися чи не всі співробітники лікарні. Чоловіка направили на детальний огляд. Тоді розкрилася ще одна таємниця Віктора Новака. Виявляється, усі його внутрішні органи розміщуються у дзеркальному порядку.

– Коли у нас із дружиною народилися діти, ми переживали, аби вони не успадкували мою особливість. На щастя, все в них на своїх місцях, – сміється Віктор. – Лікарі пояснили, що такі вади, як у мене, трапляються дуже рідко. До того ж, не передаються генетично. Однак що їх спричиняє – пояснити не можуть.

Марія МАРТИНЮК