У Стирoвій вежі Луцького зaмку відбулoся відкриття виставки живопису «Дубенські пленери». На ній предстaвлені полотнa, які були ствoрені під час живописних плeнерів у Дубенськoму замку, що на Рівненщині.

Як розповів начальник управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослав Мельник, це картини з фондів Державного історико-культурного заповідника міста Дубно. Виставка створена для ознайомлення з історико-культурною спадщиною Рівненщини, а також збільшення туристичного потенціалу. Також це буде своєрідним запрошенням волинян до Дубенського замку.

– Виставлені полотна створені під час пленерів у Дубенському замку упродовж останніх 10 років. Це картини художників з усієї України, вони експонувалися також і за кордоном. Кожного року тематика пленеру доповнювалась: це були пейзажі міста Дубно, його архітектура, сакральна спадщина, – розповів директор Дубенського історико-культурного заповідника Леонід Кічатий.

Нагадаємо, місцем проведення міжнародних пленерів було обрано нашу перлину – Дубенський замок. Всі роботи, які передавалися митцями впродовж 10 років у фонди заповіднику, об’єднані у виставковий потенціал з метою популяризації як об’єктів історико-культурної спадщини, так і самого Дубенського замку. Ці мистецькі твори– фіксатори, які дають змогу спостерігати, що було 10 років тому і що змінилося.

Перші пленери, започатковані у 2006 році, були регіонального рівня. Пізніше дубенський пленер набув статусу всеукраїнського, а тепер – і міжнародного. Учасниками стали художники з Білорусі, Румунії, Росії, Грузії, Хорватії, Польщі. Запрошували до участі як відомих митців, так і молодих художників.