Містичні, музичні, архітектурні та екологічні пригоди в Україні можна буде побачити в ефірі телеканалу “Інтер” 27 травня о 9:30 під час програми  “Україна вражає”.

Маленьке містечко Седнів сьогодні навряд чи можна назвати туристичною Меккою, але подивитися тут є на що, впевнена телеведуча Валерія Мікульська. Наприклад – та сама Свято-Георгіївська церква, яка стала знімальним майданчиком одного з перших фільмів жахів в нашій країні – “Вій” за однойменною повістю Гоголя.

“Так і згадується: “Підніміть мені повіки!” – ділиться враженнями від відвідування храму Валерія Мікульська. – І знаю ж, що все це – авторська вигадка, але фантазія – грає!” Детальніше про те, чим ще підкорив знімальну групу проекту затишний Седнєв на Чернігівщині – цієї суботи у новому випуску програми.

Ще один пункт призначення – сонячна Херсонщина. І – один з найкрасивіших маяків Станіслав-Аджигольський, порятунок і вказівник вірного шляху для кораблів у негоду.

“Багато років тому, коли почали будувати Аджигольську вежу, маяки ще не були просто навігаційними пристроями, кожен з них був унікальний, – розповідає Валерія Мікульська. А ще дорогою до цього маяка знімальна група встигла надихнутися, здивуватися, порелаксувати і зробити кілька практичних висновків, які будуть корисні тим, хто зважиться відвідати цей красивий маяк.

Цього разу Валерія Мікульська особисто перевірятиме, чи правда в нашій країні є таке дивовижне явище, як співочі сади? І чи збереглися їх унікальні здібності сьогодні? Знаходяться сади на Харківщині.

“Місцеві розповідають: колись відомий цукрозаводчик, промисловець і підприємець Павло Харитоненко прогулювався тут зі своєю дочкою Наталією, – каже ведуча програми. – Вона мала чудовий голос. Дівчина надихнулася красою навколишньої природи і заспівала. Її голос зазвучав дуже сильно, з дивовижними вібраціями. Тоді багач Харитоненко і задумав створити тут дивовижний амфітеатр. Такий, який побив би всю Європу. Але це – лише одна з версій”.

Також в цьому випуску – приголомшливий природний неподалік Києва – в Ічні Чернігівської області, унікальні старовинні віадуки в Ворохті Івано-Франківської області і багато іншого. А ще – версії походження найбільш незвичайних рукотворних та природних чудес України, старовинні легенди і повір’я, екологічні стежки та найпотаємніші куточки для романтиків.

Усе це – щосуботи о 9:30 у програмі “Україна вражає“.