Дульний компенсатор, який гасить полум’я та звук, розробив рівненський винахідник Сергій Марков. Нині цей пристрій використовують в АТО. Чоловік запевняє, його розробка немає аналогів у світі.

фото ілюстративне

57-річний рівнянин Сергій Володимирович Марков – інвалід ІІІ групи. Двічі переніс інфаркт. Втім активна життєва позиція не дозволяє чоловіку залишатися осторонь неспокою у країні.

З початком бойових дій на сході він почав розробляти винаходи, які б допомагали воїнам боронити Україну. Один із них – дульний компенсатор до автомата.

– Те, що я зробив, немає жодна армія у світі. Цей виріб створив близько 20 років тому, проте закинув, як то кажуть, у довгу шухляду. З початком бойових дій на Донбасі подумав, що компенсатор неабияк допоможе нашим солдатам, став його удосконалювати, – розповідає Сергій. – ДТК – дульний тонус-компенсатор – має здатність “гасити” полум’я та робити постріл беззвучним. Також він допомагає воїну цілитися точніше. Нині мій пристрій хлопці використовують у АТО. Траплялися ділки, які пробували скопіювати мій винахід, але нічого в них не вийшло.

Нині Сергій запатентував свою розробку. Патентний повірений Юрій Трачук офіційно підтвердив, що його винахід унікальний і немає аналогів. Втім пан Маркав зітхає: пропонував розробку збройним силам, проте ті відмовилися від співпраці. Мовляв, купують подібні пристрої у іншого виробника. Хоча, запевняє рівнянин, його розробка в рази досконаліша і безпечніша.

– Також я зробив спеціальні імітатори на зброю, які здатні підсилювати або приглушувати звук пострілу, – продовжує чоловік. – А ще, наша армія не має осколкових гранат. Я знаю як їх робити. Аби їх виготовити, достатньо звичайного металолому. Якщо хтось із воєнного командування зацікавиться цією ідеєю, готовий взятися за їх виготовлення.

Марія МАРТИНЮК

1 КОМЕНТАР

  1. […] Дульний компенсатор, який гасить полум’я та звук, розробив рівненський винахідник Сергій Марков. Нині цей пристрій використовують в АТО. Чоловік запевняє, його розробка немає аналогів у світі, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на krapka.rv.ua. […]

Comments are closed.