Як очистити Басівкутське озеро та відновити водне плесо обговорили в Рівному під час круглого столу. Участь у заході взяли екологи, науковці, чиновники, активісти, депутати та небайдужі рівняни.

– Проблема ззабруднення Басівкутського озера вже давно вийшла за межі Рівного та області. Дійшло до того, що нині там не можна купатися. Так, наприклад, цьогоріч під час дослідження водив в озері фахівці Рівненського обласного лаблораторного центру виявили вміст лактопозитивної кишкової палички та золотистого стафілококу, а на додачу – ще й цисти лямблій. Також залишається фактом те, що вода до нас поступає з Усті, яка тече із Здолбунова та Квасилова. Тому до вирішення проблеми потрібно долучати і обласних депутатів. І підходити до проблеми системно, інакше в озеро можна просто «закопати» гроші без користі. А ще – в жодному випадку не можна затягувати із вирішенням проблеми забороною несанкціонованих стоків від приватних будівель на березі озера. Це загрожує екологічною катастрофою цілому місту. Більше того, озеро найближчим часом може перетворитися на болото, замість того, щоб стати перлиною Рівного та місцем відпочинку мешканців, – вважає ініціатор круглого столу, депутат міськради Олександр Довжаниця.

Відтак, у результаті заходу присутні вирішили, що варто постійно обмінюватися інформацією щодо розробок та планувань у діяльності очисних робіт на Басівкутському озері та стратегії благоустрою прибережної зони. Далі передбачається, що пропозиції, запропоновані під час круглого столу, обговорять під час робочої наради з міським головою.