Відшкодувати заборгованість з виплати субсидій ОСББ і підприємствам, які надають житлово-комунальні послуги в Рівному просять керівництво країни депутати міськради.

Відтак, щодо цього підготували звернення, яке нині проходить обговорення під час засідань постійних комісій.

Ініціатори проекту рішення зазначають, що нині у Рівному склалася критична ситуація навколо відшкодування пільг і субсидій мешканцям, які ними користуються на законних підставах. Як наслідок, це призвело до накопичення величезного боргу держави перед підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги.

За словами депутата міської ради Святослава Євтушенка, особливо, в таких умовах, страждають ОСББ.

– Адже вони в силу того, що є неприбутковими організаціями, не мають обігових коштів для покриття ризиків із заборгованості. Мова йде про частку в бюджетах ОСББ від 40 до 70 відсотків. А для одного будинку, кількамісячне недоотримання таких коштів може призвести до припинення діяльності взагалі та негативно вплинути на всіх мешканців, – додав він.

До слова, більшість ОСББ Рівного, останні відшкодування отримали лише за лютий 2017 року. Тим часом днями надійшла ще частина коштів для відшкодування заборгованості за квітень, які найближчим часом мають пеперозприділяти.

Тому депутати вимагають від держави у найкоротші терміни виконати, взяті на себе зобов’язання, перерахувати всі заборговані кошти на покриття витрат із відшкодування пільг і субсидій, та, в майбутньому не допускати виникнення такої заборгованості.

Нагадаємо, схоже звернення підготувала й Рада голів ОСББ.