Чому село важливе для розвитку української держави і як адміністративно-територіальна реформа може вплинути на його подальше існування? Відповіді на ці та інші питання під час робочого візиту на Рівненщину дав народний депутат України від УКРОПу, голова політради партії Тарас Батенко.

Зокрема, Тарас Батенко розкритикував реформаторів пенсійної системи і тарифної політики. Розповів про те, що депутати від УКРОПу працюють над законопроектом, що захищає довкілля, а також про подальшу долю вживаних автомобілів в Україні.

– Пане Тарасе, як представлена партія УКРОП на Рівненщині?

– Партія створена два роки тому, з того часу відбулися місцеві вибори у 2015 році, ми показали один із кращих результатів в Україні. Широко представлена партія і в Рівненській області – до місцевих рад обрано понад 50 депутатів. Я вважаю, що це непоганий результат. Крім того, зараз наші представники беруть активну участь у створенні об’єднаних територіальних громад. Так, за результатами виборів до них, що відбулися в квітні, партія набрала в Україні 9% голосів. Якщо взяти до уваги те, що ми опозиційна партія, яку влада не любить, не ходимо строєм, критикуємо владу, критикуємо президента, то це хороший результат. Нагадаю, ми зайняли принципову позицію щодо торгівлі з ворогом на сході країни, бо не може бути торгівлі на крові. Фактично патріотичні сили змусили Адміністрацію президента заявити на засіданні РНБО про припинення торгівлі не тільки вугіллям, а й електроенергією та іншим.

– На вашу думку, які найважливіші ініціативи політичної сили, яку ви представляєте?

– За цей час зроблено чимало. Наприклад, законопроект про посилення відповідальності підприємців, що забруднюють навколишнє середовище. Передбачено підвищення розмірів штрафів у десятки разів. У випадках повторного забруднення винуватцям загрожуватиме позбавлення ліцензії і кримінальна відповідальність. Ми займаємося конкретними речами, вирішуючи локальні проблеми і пропонуючи їх розв’язання через парламент.

Я також впевнений, що нам вдасться навести лад і на ринку продажу вживаного автотранспорту. Для прикладу розкажу про експеримент, який провели активісти, купивши «Запорожець» 1991 року випуску за 250 доларів. Далі його розмитнили за 250 доларів у Польщі та поставили на облік у Євросоюзі. А щоб ввезти авто в Україну, доведеться сплатити аж 3000 доларів і зробити це можна лише після судової тяганини. Ми ж зареєстрували законопроекти, який дозволить розблокувати ринок вживаних авто і полегшить процедуру їх ввезення з-за кордону.

– Які завдання ставить партія перед депутатами місцевих рад Рівненщини?

– Ми спілкувалися із жителями Рівненщини, як молоддю, так і людьми поважного віку. Зокрема, говорили про ситуацію, яка склалася в регіоні. Найперше, щодо децентралізації, яка має проводитися на благо людей. Але не всі громади, як з’ясувалось, спроможні. Мене це дуже здивувало. Адже я знаю, якщо йде громада, то вона має бути сильною і спроможною відповідно до просторового плану, затвердженого обласною радою. На жаль, є випадки, коли громада вже створена, і нині їй не вистачає грошей, тобто вона є неспроможною. Це суттєве недопрацювання обласної адміністрації. Тому УКРОП займе з цього приводу активну позицію і вимагатиме додаткових коштів, щоб громада не розпалась. Але надалі, перш ніж створювати громаду, варто все чітко прорахувати. Тож УКРОП займатиметься ініціативними групами, адже у серпні буде об’єднуватися Тараканівська громада. А згодом ще близько десяти громад, і треба, щоб усе було зрозуміло.

Також у Верховній Раді ми з кількома народними нашими депутатами зареєстрували низку законопроектів з децентралізації. Зокрема пропонуємо, щоб міста обласного значення прив’язати до створення об’єднаних територіальних громад, оскільки такі міста є економічно спроможними, і вони «витягуватимуть» довколишні села. Нині УКРОП бере активну участь у створенні таких громад. Зараз ми поставили собі за мету попрацювати з активом і підготувати кандидатів, які б взяли активну участь у виборах і показали достойний результат.

– На вашу думку, яка нині ситуація загалом щодо створення адміністративно-територіальних громад?

– У цьому питанні є, як плюси, так і мінуси. Серед позитивів – це децентралізація, яка зараз здійснюється, якщо, звісно, держава не забере фінансових преференцій, які вона закладає в бюджет. Зокрема, акцизні товари, орендні платежі – нафта, газ, ПДФО, кошти на ремонт доріг. Якщо обсяги таких асигнувань від держави будуть зменшені, вони перейдуть на фінансування обласних адміністрацій чи безпосередньо Кабміну, меншою мірою ОТГ, то згодом достукатися буде важче. І невідомо, як ці кошти згодом будуть розподілятися. Отож влада, наділяючи громади певними повноваженнями, не повинна потім забирати ці кошти. Наприклад, ті, які біля кордону, чи ті, які мають хороші заправки, чи інші переваги. Ми ж чудово розуміємо, що з місцевого бюджету фінансується багато важливих суспільних галузей. І влада хоче зробити укрупнення районів, що фактично розмиває їх кордони. Та разом із тим маємо усвідомлювати, що не можемо втратити село та допустити руйнування України через реформи, які йдуть на догоду Міжнародному валютному фонду. Адже понад два трильйони державного боргу України – це фактично переддефолтний стан. Ми спілкуємося з людьми і разом шукаємо вихід із ситуації. Через це багато молоді та підприємців йде до нас.

– За результатами опитування, яке провів центр політології «Ейдос», ваша партія увійшла до у п’ятірку найбільш доброчесних непарламентських політичних сил із показником 66%. Тобто, можна говорити, що партія має шанси на перемогу на майбутніх парламентських виборах, як ви вважаєте?

– Ми, як патріоти хочемо бути максимально чесними з нашими виборцями та контролюючими органами. Також УКРОП не приховує спонсорських коштів. Ми вкладаємо в поліграфію, в рекламу – все має бути чесно. Ми можемо відповідати перед суспільством і перед державою, адже ми не є парламентською партією, яка фінансується з державного бюджету. І тим не менше, в нас теж є офіси, громадські приймальні, працівники. Ми йдемо правильним шляхом створення партії – знизу вгору. А щодо парламентських виборів, які мають відбутися у жовтні 2019 року, то плануємо бути у повній бойовій готовності і прийдешні вибори до ОТГ сприймаємо як їхню генеральну репетицію.

на правах реклами