Як відбувалося затримання, чи відчувався тиск правоохоронців, чи їх інформували про послуги безкоштовного адвоката та чи скористалися вони цим правом? Відповіді на ці та інші запитання серед ув’язнених шукали активісти «Кримської діаспори Рівненщини».

Як зазначають ініціатори опитування, респонденти були доволі відвертими. Дехто розповідав, що їх били, інші – не знали про послуги безоплатної правової допомоги, тому й не скористався нею. Натомість були й такі, що вимагали присутності адвоката.

Нагадаємо, проводять опитування у рамках проекту «Моніторинг надання послуг Регіональними центрами безоплатної вторинної правової допомоги при затриманні громадян». Він реалізується за підтримки Європейського Союзу, в межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив».

Передбачено провести серію інтерв’ю – серед жителів області, адвокатів, які, власне, надають безоплатну правову допомогу, поліцейських, які відповідають за затриманих, а також людей, які наразі перебувають у місцях позбавлення волі.