Працювати над створенням в області дитячого хоспісу продовжують на Рівненщині.

За задумом ініціаторів, це має бути заклад, де опікувалися б невиліковно хворими маленькими пацієнтами, втамовували їх біль та підтримували їх рідних. Наразі він є необхідним, адже щороку на Рівненщині так званої паліативної допомоги потребує 200 дітей. Проблема болюча. І увесь її тягар падає на плечі батьків. Часто вони не знають, як діяти в таких ситуаціях і до кого звертатися за допомогою.

За словами правозахисників, рівень суспільного розуміння того, що невиліковно хворими можуть бути не тільки дорослі, а й діти, і паліативна допомога потрібна саме для них, в Україні нижчий, ніж у Європі. Однак все-таки у цьому питанні простежуються позитивні зрушення.

Нині в Україні є два дитячі хоспіси – в Івано-Франківську та в Харкові. Вони функціонують на базі дитячих будинків. Рівненські активісти також вивчають можливість втілення цього досвіду.

Відтак, вже відбулася робоча зустріч із директором Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини Юрієм Кожаном, на якій обговорили можливість співпраці.