Етно-тур-фест «Бурштиновий шлях» вже вшосте відбудеться на Рівненщині. Триватимe він упродовж трьох днів – із 7 до 9 липня.

Традиційно, майданчиками для проведення фестивалю стають станції вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне». Потяг, який там курсує, місцеві називають «поліським трамваєм» і «кукушкою».  Він унікальний і за правом вважається туристичною родзинкою краю, адже вузькоколійці вже більше ста років і вона є найдовшою серед діючих у Європі.

Об’єднає фестиваль кілька локацій. А для туристів на вибір підготувaли три туристичні мaршрути: зaлізничний, історичний та екологічний, а мандрувати можна буде, як вузькоколійкою, так і на підводі та пішки.

Взагалі в рамках фестивалю проходитиме низка заходів, серед яких концерти просто неба, майстер-класи, містечко майстрів та чимало іншого.
Як повідомила начальник відділу культури і туризму Володимирецької райдержадміністрації Людмила Босик, перший день фестивалю буде етнографічним, а дійство проходитиме у селищі Володимирець.
– Гості зможуть відчути увесь колорит Полісся – скуштувати традиційних страв, побачити нашу вишивку, послухати автентичний спів. У нашій місцевості зберігся давній народний інструмент – бекач. Його звук дещо нагадує голос бика. Це дудка-викрутка, яку роблять із кори вільхи. У селі Жовкині є майстер, який досі виготовляє бекачі. Чоловікові це вміння перейшло у спадок. А під час фестивалю ми влаштуємо майстер-клас із виготовлення цього інструменту. Також ми плануємо відкрити туристично-інформаційний офіс-музей «Бурштиновий шлях», – зазначає Людмила Босик.
Щодо наступного дня фесту, Людмила Босик розповідає, що він буде туристичним, а основною його локацією стане станція Біла.
– Усі охочі мандруватимуть вузькоколійкою. До речі, цього дня курсуватиме додатковий екскурсійний потяг. Також туристи зможуть побувати в історичному станційному будиночку, де зберігаються справжні залізничні артефакти. Серед них чудернацькі телефони, якими колись користувалися працівники, та інші прилади. Одним із пунктів подорожі стане єдиний в Україні дерев’яний залізничний міст, а ще паром. Місцина дуже колоритна.  Її малюють художники і знімають фотографи-іноземці. Крім того, влаштовуємо поїздку на підводі до мальовничого озера з гліцериновою водою. Також буде можливість потрапити в урочище «Луківські хрести». Люди вірять у його чудодійну силу, тому це стало місцем паломництва. А самі хрести, обв’язані сотнями стрічок та рушників, які залишають у знак вдячності, нагадують людські постаті».

А вже третій день фестивалю буде екологічним. Організатори підготували тематичні квести та акції, а ще подорожі, – додає вона.