Унікальні колекції іграшок створює рівненська майстриня Олена Вербець. Пошиті зі тканини котики, слоники та ляльки рукодільниця… випікає у духовці, надаючи їм при цьому стійкого приємного аромату.

Випікати ароматизовані ляльки зі тканини Олена Вербець почала трохи більше двох років тому. На даровані знайомими іграшками в меншої доньки почалася алергія.

Так, шукаючи альтернативи, маючи художню освіту та нелюбов до швейної машинки, взялася створювати щось самотужки.

– Мама поїхала до сестри в Київ і потрапила на ярмарку, де продавалися різні ручні вироби, – пригадує рукодільниця. – Привезла звідти невеличкого ароматизованого котика. Виріб коштував не дешево, проте, чесно кажучи, дивитися там не було на що. Подумала, що зможу зробити не гірше. Порвала стару простиню і пошила аналогічну іграшку. Ніхто не хотів розказати, як малювати по тканині, як надавати їй запаху. Ми з чоловіком спробували виварити іграшку в чаї. Вийшло зовсім не те, що повинно було (сміється – авт.). Гідного результату вдалося досягти лише за півроку наполегливої праці. Скільки за цей час було пошито та викинуто…Натомість тепер навіть ляльку-портрет роблю без проблем.

Свої іграшки майстриня наповнює синтепоном та перемеленим сіном. Затим промокає їх розчином із води, кави та клею і відправляє на годину в духовку, розігріту до 100 градусів.

Аби виріб добре пропікся і набрався аромату, температурній обробці піддає його тричі. Готову іграшку фарбує акрилом, тонуючи шви корицею. Волосся лялькам робить із козячої шерсті, попередньо вимивши її з шампунем та бальзамом для волосся.

Левову частку роботи при створенні колекції виконує чоловік Олени Володимир.

Допоки дружина на роботі, він майструє іграшкам меблі, лавочки, санчата та інші елементи декорації.

Марія МАРТИНЮК