Ретро-локації, пaнянки у кaпелюшках в стилі минулого cтоліття, старі фотографії, виставки стaрожитностей, мaйже зaбуті пісні з минулoго, вуличні музикaнти, aкордеон і гітaра, тaнці під кaштаном, нiме кiно та фото на пaм’ять – так у Рівному відзначили свято вулиці Поштової. Цьогоріч свято відбулося вже вчетверте.

Вулиця кілька разів змінювала свою назву

Свого часу ініціаторами дійства на вулиці Поштовій стали самі мешканці. Вони здружилися із музейниками, які підтримали ідею. Відтак, вперше свято відбулося 12 липня 2014 року. Нині ж стало вже традиційним.

А про історію вулиці сучасникам розповідають із захопленням. За минуле століття Поштова кілька разів змінювала свою назву. Свого часу тут знаходилося приміщення старої пошти – цегляний двоповерховий будинок, збудований ще за царя, розповідають краєзнавці. Саме тому це був Завулок Поштовий. За польської влади вулицю називали Новий Світ. Така назва походила від однойменного кінотеатру, який там був розташований.

Старожили вулиці розповідають, що він працював майже цілодобово і, придбавши квиток, глядачі могли сидіти хоч до ранку. Проте «Новий світ» був зруйнований у воєнні роки – у нього влучила бомба.

Згодом німецькі окупанти дали вулиці ім’я Сальського. Невдовзі вона стала Поліційною, адже тут розташовувалася поліційна управа. Вже у радянські часи її назвали на честь Олеко Дундича.

Знаменита вулиця й тим, що свого часу на ній знаходився один із кращих ресторанів міста – «Ровенчанка». А в кінці 20-их років 20 століття тут звели  власні будинки і приймали хворих відомі рівненські лікарі.

Вулиця знову стала Поштовою за незалежної України. Донині на ній збереглися кілька цегляних будинків, зведених ще на початку ХХ століття.

Назад у минуле

Поринути ж на один день у минуле та відчути ретро-дух вулиці, 16 липня у Рівному могли всі охочі. Чимало гостей свята дотримувалися і стилізованого дрес-коду.

Завітала на свято вулиці й донька відомого художника та вчителя Георгія Косміаді – Надія. Каже, що якою була вулиця її дитинства вона ще пам’ятає.

Як розповіла завідувач відділу виставок Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук, щороку до свята шукають нові тематичні локації і намагаються максимало відродити дух минулого.

– Цьогоріч вздовж вулиці були розміщені ретро-світлини, звучали старі мелодії, а чимало гостей дотримувалися стилізованого дрес-коду, – каже Галина Данильчук.

За її словами, з кожним роком свято набуває все більше популярності серед мешканців і гостей міста.

– А все почалося з того, що одна з мешканок вулиці Поштової та її донька, яка багато подорожувала Європою, заговорили про локальні вуличні свята. Мовляв, за кордоном туристичний об’єкт роблять навіть із дерева. А на їхній вулиці росте кількасотлітній каштан. Тож вони хотіли б влаштувати і на своїй вулиці щось цікаве. Те, що відбувається на Поштовій зараз, можна назвати своєрідним відтворенням ярмарку, який свого часу тут відбувався. Доповнюється все це тематичними локаціями і виступами творчих колективів. Людям такий формат подобається, – зазначає музейниця.

Відтак, впродовж дня на вулиці діяв ярмарок, відбувалися тематичні виставки та виступи місцевих творчих колективів. Найбільше ж гостей свята приваблювали тематичні фотозони, де рівняни залюбки робили світлини на згадку в капелюшках і ретро-стилі.

Організатори ж свята та й самі мешканці кажуть, що таке дійство дозволяє донести до сучасників той затишок, невимушеність і дух, що панував на вулиці ще кілька десятиліть тому.

Вікторія РИЧКО