Стан води у річці Іква та Млинівському водосховищі досліджували фахівці Рівненського обласного лабораторного центру.

Так, у липні відібрали  4 проби води з річки у селі Коблин,з Млинівського водосховища в районі вулиці Соборної (кінець вулиці), громадського пляжу та мосту поблизу технолого-економічного коледжу.

За результатами лабораторних досліджень, найгірша якість води за санітарно-хімічними показниками у річці Іква в районі церкви села Коблин. Зокрема, там критична межа розчиненого кисню у воді, завищені показники біохімічного споживання кисню (БСК-5),та показники окиснюваності, надмірний вміст аміаку у воді поверхневої водойми, а також значне перевищення нормативних значень мікробіологічних показників

Тим часом, більшість санітарно-хімічних показників води на акваторії Млинівського водосховища в районі вулиці Соборної, громадського пляжу та моста до ТЕК у межах норми.

Проте, прослідковується невідповідність по заниженому вмісту розчиненого кисню, завищеного  показника біохімічного споживання кисню та показника окиснюваності на акваторії водойми на вулиці Соборна, а такоєж на території громадського пляжу і в районі моста до технолого-економічного коледжу.

За мікробіологічними показниками вода з водосховища на вулиці Соборній, пляжу та в районі моста  до ТЕК відповідає санітарним нормам.